Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/kimdir.tv/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2681
İlgini çekebilir

Gün Koper kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 05.12.2016 14:17
İsmail Küçükkaya

İsmail Küçükkaya Kimdir ?

İsmail Küçükkaya Biyografisi

İsmail Küçükkaya, 01 Ocak 1970 tarihinde Kütahya’nın Simav bölgesinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren son derece girişken ve konuşmayı seven bir kişilik olarak dikkatleri çeken Gümüşkaya, eğitim hayatındaki muazzam başarısı ile de dikkatleri üzerine çekerek gelecek hedeflerine büyük bir hızla gitmeyi başarmıştır.

1993 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olarak eğitim hayatını başarılı ile noktaladıktan sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde adından söz ettirmiş ve sektöründe aranan isimlerden birisi olarak dikkatleri çekmiştir. Zaman içerisinde farklı yapılanmalar içerisinde görev almaktadır.

MUHABİRLİK SÜRECİ

Okulundan mezun olduktan sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde adından söz ettirdi. Ancak okuduğu dönemlerde 1991 yılı itibari ile Hürriyet Gazetesi tarafından işe alınarak aktif muhabirlik hayatına başladı. Zaman içerisinde ise daha büyük başarılar elde ederek ilerleme kaydetmeye devam etti.

Hürriyet gazetesinin ardından Sabah ve Star gazetelerinin kadrolarında da muhabirlik deneyimi edinmeyi başaran isim, başarılar elde ederek artık bu sektörde doruklara çıkması gerektiğini herkese göstermiştir.

KÖŞE YAZARLIĞI 2000 YILI İTİBARİYLE BAŞLADI

2000 yılı itibari ile kısa zaman içerisinde edindiği başarıları taçlandırdı ve Akşam Gazetesi kadrosunda köşe yazarlığı yapmaya başlayarak Türkiye tarafından tanınan bir isim olarak dikkat çekti. Köşe yazıları ile dikkat çeken İsmail Küçükkaya, hızlı yükselişine devam etti.

2003 yılında Akşam’da köşe yazarlığı yaparken aynı zamanda Skytürk Televizyonu Ankara Temsilciliği görevine getirilerek yine büyük bir başarıya imza attı. 2005 – 2008 yılları arasında ise Akşam Gazetesi’nin Ankara temsilcisi olarak görevlerini icra etmeye başladı.

2008 YILINDA KİTAP ÇIKARDI

İsmail Küçükkaya, yazalığa dair müthiş yeteneklerini 2008 yılında çıkarmış olduğu Cumhuriyetimize Dair kitabı ile birlikte sergilemiş ve insanlara sunmuştur.

GENEL YAYIN YÖNETMENLİĞİNE GETİRİLDİ

2008 yılının sonlarına doğru Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen ve mükemmel bir kariyerin en yüksek mertebesine çıkmayı başaran İsmail Küçükkaya, Haziran 2013 tarihine kadar bu görevi başarı ile sürdürmüştür. Görevi süresince gazete birçok farklı ve başarılı işe imza atarak bu anlamda fark yaratmıştır.

FOX TV KARİYERİ BAŞLADI

İsmail Küçükkaya, 2013 yılının son çeyreğinde FOX TV kanalına transfer olarak sabah programı yapmaya başladı ve çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tüm Türkiye’nin sevdiği isimlerden birisi olarak dikkat çekti.

Çalar Saat programının sunucusu olarak 4 yıla yakındır aktif bir şekilde görev alan İsmail Küçükkaya, gazetecilik sektörünün en kariyerli isimlerinden birisidir.

İsmail Küçükkaya Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/kimdir.tv/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2681