İlgini çekebilir

Erhan Nacar kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.06.2017 12:28
İsmail Hacıoğlu Kimdir?
indirim7.com

İsmail Hacıoğlu Kimdir ?

İsmail Hacıoğlu Biyografisi

Bu yazıda İsmail Hacıoğlu kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

İsmail Hacıoğlu kimdir ve oyunculuğa nasıl başlamıştır? 30.11.1985 yılında İstanbul'un Fatih ilçesinde dünyaya gelmiştir. Aslen Bulgaristanlıdır. Babası Bulgaristan göçmeni olup Bulgar Mehmet lakaplı Mehmet Hacıoğlu Fenerbahçeli eski futbolcudur. İsmail Hacıoğlu babasının koyu fenerli olmasının aksine koyu Galatasaraylıdır. İki kardeştirler, kendinden küçük Kardelen adında bir kız kardeşi vardır. Çok erken yaşta oyunculuğa atılmış olup 5. sınıfta okulda aldığı rol ile sahnelere çıkmış oldu.

Müjdat Gezen sanat merkezinde tiyatro bölümünde eğitime başladı. Çocukluğundan başarılı bir oyuncu olacağı belli olan İsmail Hacıoğlu 12 yaşında iken yaptığı dublajlar ile para kazanmaya başlamış olup sahnelerin tozunu yutmaya devam etmiştir. Aslında küçükken herkes babası gibi futbolcu olması beklemiştir fakat o içinden gelen oyunculuğu seçerek bu yolda azimle ilerlemiştir. İlköğretim dönemi güzel geçen ve başarılı olan bir çocuk iken sahnelere yönelmesi ile lisede çok kötü bir öğrencilik hayatı geçirmiş olup okuldan ayrılmıştır. Hayalleri olan konservatuvara gidebilmek uğruna lise eğitimini uzaktan devam ederek bitirmiştir.

İsmail Hacıoğlu Kimdir ve Filmleri

Müjdat Gezen sanat merkezi tiyatro bölümünden sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konservatuvarı tiyatro bölümünü kazanmış fakat tamamlamadan yarıda bırakmıştır. Yıldız öğrencilerden olan İsmail Hacıoğlu özel tiyatroların yanı sıra devlet tiyatrolarında da rol almaya başladı. Toplamda 16 film ve 8 dizi projesi de oldu.

İlk başlangıcı 2003 yılında Karşılaşma filminde aldığı rol ile 40. Antalya altın portakal film festivalinde umut veren genç oyuncu ödülünü alarak kariyerine hızlı adımlar atmıştır. Rol aldığı diğer filmler Anlat İstanbul, Sınav, Kabadayı, Hoşça Kal Güzin, Vali, Gökten 3 Elma Düştü, Başka Semtin Çocukları, Sonsuz, Çakal, Meryem ve Sonsuz Bir Andır.

Dizileri

Rol aldığı dizilerden biri 2013 yılında yayınlanmaya başlayan Osmanlı Tokadıdır. Bu dizide başrol oyunculuğu yaparak Fatih Sultan Mehmed'i canlandırmıştır. 2010 yılında kendi gibi başarılı bir oyuncu olan Vildan Atasever ile hayatını birleştirdi ve evliliklerinden 4 yıl sonra Datça'ya taşındılar. Evlilikleri çok uzun sürmedi. 2015 yılında ayrılma kararı alarak boşandılar. Ünlü oyuncu İsmail Hacıoğlu 2016 yılında Duygu Kaya Kumarki ile evlendi. Yemin isminde kız çocukları dünyaya geldi.

Vildan Atasever Kimdir

Kazandığı Ödüller

2003 yılında 40. Antalya film festivali umut veren genç oyuncu,15. Ankara film festivalinde Mehmet Emin Toprak umut veren yeni erkek oyuncu ve 25. Siyad Türk sineması ödüllerini kazandı. 2004 yılında 11. ÇASOD en iyi oyuncu ödülleri umut veren erkek oyuncu ödülü, 2009 yılı 20. Ankara film festivali en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü, 2011 yılı 16. Sadri Alışık ödülleri yılın en iyi erkek oyuncusu ödülünü kazanarak kariyerindeki başarısını ispat etmiştir.

İsmail Hacıoğlu Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Anlat İstanbul
 • Sınav
 • Kabadayı
 • Hoşça Kal Güzin
 • Vali
 • Gökten 3 Elma Düştü
 • Başka Semtin Çocukları
 • Sonsuz
 • Çakal
 • Meryem
 • Sonsuz Bir An
 • Beyaz Gelincik
 • Bir İstanbul Masalı
 • Osmanlı Tokadı

Benzer Biyografiler

Ozan Güven
Ozan Güven
Oyuncu
Çetin Tekindor
Çetin Tekindor
Oyuncu
Toprak Sağlam Kimdir?
Toprak Sağlam
Oyuncu
Ahu Türkpençe
Ahu Türkpençe
Oyuncu
Ahmet Bilgin Biyografi
Ahmet Bilgin
Oyuncu
Kaan Çakır Kimdir?
Kaan Çakır
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir