İlgini çekebilir

Uğur Demirpehlivan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 04.05.2021 17:50

İrem Sansak Kimdir ?

İrem Sansak Biyografisi

İrem Sansak kimdir? A Haber kanalında ekranlara gelen "Ajans Yeni Gün" programının sunucusu olan İrem Sansak kaç yaşında? Nereli? Evli mi? Eşi kimdir? İşte biyografisi ve kısaca kariyeri.

İrem Sansak Kimdir? Biyografisi

İrem Sansak 26 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 33 yaşında olan tecrübeli sunucu Aslen Kafkas göçmenidir. Lise eğitimini İstanbul’da Azaphan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde bitirdi. Bu lisede Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü okudu.

 İrem Sansak evli mi, eşi kimdir şeklinde sorular aranmakta. İrem Sansak evli değildir, bekardır.

İrem Sansak Eğitim Hayatı

İrem Sansak, 2008 senesinde İstanbul Üniversitesi ‘Radyo ve Televizyon Yayıncılığı’ bölümünü bitirdi. Daha sonra Kocaeli Üniversitesinde lisans eğitimine devam etti. 2011 yılında ‘Sinema ve Televizyon’ bölümünde derece yaparak Onur Belgesiyle mezun oldu. Lisans eğitiminden sonra Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesinde ‘Pedagojik Formasyon’ alarak öğretmenlik diplomasına sahip oldu. Stajyer öğretmenliğini Kocaeli ilinde bir ortaokulda tamamladı. Bir yıl kadarda öğretmenlik yaptı ve 8. Sınıf öğrencilerin dersine girerek Medya Okuryazarlığı dersleri verdi.

İrem Sansak'ın Kariyeri

İrem Sansak, 2004 - 2005 yılları arasında TGRT kanalında stajyer olarak televizyonculuğa ilk adımını attı. Sonrasında Fox Tv, Atv ve A Haber kanallarında ekran karşısına çıktı. Güzel sunucu A Haber’de Dış Haberler, saha Muhabirliği (canlı yayın) görevlerinde bulundu. Aynı zamanda ‘Haber Önü 5 Dakika’ programını hazırlayıp sundu. Sansak, A Haber bünyesindeki çalışmalarına ‘Mutfaktayız’ adlı yemek programı ekledi. Programın hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu üstlenirken izleyicilere, Türk ve Dünya mutfaklarından farklı lezzetleri şefler aracılığı ile tanıttı.

İrem Sansak, Trt kanalın eski spikerleri olan Rana Elik’ten diksiyon dersi aldı. Bununla beraber Can Gürzap ve Arsen Gürzap tarafından kurulan ‘Dialog Anlatım İletişim’ şirketinde diksiyon, spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldı. Çocukluk yıllarında bale ile ilgilendi. Modern dans ve tiyatro eğitimleri aldı.

İrem Sansak Haber Global'da

2020 yılında Ekim ayında Haber Global'a geçen başarılı sunucu burada haftasonu haber kuşağını sunmaktadır. 

 

 

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.