İlgini çekebilir

Engin Akyürek kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.03.2017 10:58
İnci Ertuğrul
indirim7.com

İnci Ertuğrul Kimdir ?

İnci Ertuğrul Biyografisi

İnci Ertuğrul 1956 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon Akçaabat'lı olan İnci Ertuğrul eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde tamamlamıştır. 

Kariyeri

İnci Ertuğrul spikerlik mesleğine ilk olarak TRT tarafından açılan spikerlik sınavı ile adım atmıştır. Bu sınavdan sonra TRT'de eğitim alan İnci Ertuğrul devamında ise çeşitli radyolarda program sunucusu ve yapımcı olarak çalışmıştır. 

1993 senesinde TGRT kanalının kurulması ile birlikte İstanbul'a gelen ve bu kanalda çalışmaya başlayan İnci Ertuğrul, radyo programcılığının yanı sıra, TGRT 'de tartışma programları sunmaya başlamıştır. 

TRT, Flash TV, Star TV, TGRT gibi kanallarda spiker olarak görev alan İnci Ertuğrul uzun yıllar haber spikeri olarak ekranlarda olmuştur. Ardından bir süre ekranlara ara vermiş ve akademisyen olarak görev almıştır. Özel bir üniversitede ders vermiştir. 

Güncel Projesi

İnci Ertuğrul son olarak Fox TV ekranlarında yayınlanan Kaybolan Çiçekler isimli programın sunuculuğunu yapmaktadır. Kaçırılan ya da ortadan kaybolan kız çocuklarının bulunmasına yönelik bir program olan Kaybolan Çiçekler programı, Fox TV kanalında haftaiçi her gün gündüz kuşağında yayınlanmaktadır. 

İnci Ertuğrul Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Kaybolan Çiçekler
  • İnci Ertuğrul ile Rengarenk
  • İnci Ertuğrul ile Haber Tadında
  • TRT Haber
  • Hayırlı Günler
  • Gençlerle

Benzer Biyografiler

Hidayet Karaca
Hidayet Karaca
Sunucu
Nur Tuğba Algül
Nur Tuğba Algül
Sunucu
Tanem Sivar Kimdir?
Tanem Sivar
Sunucu
Cem Sünbül Kimdir?
Cem Sünbül
Sunucu
Deniz Satar Kimdir?
Deniz Satar
Gazeteci Sunucu
Selim Yuhay
Selim Yuhay
Sunucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir