İlgini çekebilir

Veda Yurtsever kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.12.2016 20:13
İlker Kızmaz İnstagram

İlker Kızmaz Kimdir ?

İlker Kızmaz Biyografisi

1975 senesinde İzmir'de dünyaya gelen İlker Kızmaz doğma büyüme İzmirlidir. İlker Kızmaz uzun yıllar İzmir Tiyatrolarında oyunculuk yapmıştır. 2004 yılında İstanbul'a yerleşen İlker Kızmaz, burada Bahçeşehir Üniversitesi'ne girmiş ve oyunculuk eğitimi almıştır. 

İlker Kızmaz'ın ekranlarda en dikkat çektiği proje, Beren Saat ve Selçuk Yöntem gibi isimlerle birlikte rol aldığı Aşk-ı Memnu dizisi olmuştur. Aşk-ı Memnu'da Peyker'in kocası Nihat karakterini canlandırmıştır. İlker Kızmaz'ın bir diğer ses getiren projesi de Nefes: Vatan Sağolsun isimli sinema filmidir. İlker Kızmaz ayrıca yine önemli bir sinema filmi olan Çanakkale 1915 filminde Yarbay Mustafa Kemal karakterini canlandırmıştır. Şimdilerde ise TRT 1 ekranlarında Sevda Kuşun Kanadında adlı dizide Tarık karakterini canlandırmaktadır. Sevda Kuşun Kanadında isimli dizinin yeni sezonda 15 Temmuz darbe girişimini de konu edeceği söylenmektedir.

Başarılı oyuncu İlker Kızmaz 2014 yılından bu yana Aslı Kızmaz  ile evlidir. Oldukça mutlu bir evlilikleri olan çiftin 2016 yılında Naz adında bir kız çocukları olmuştur. 

İlker Kızmaz Ekim 2016'dan itibaren Kanal D'nin sevilen dizisi "Tatlı İntikam" kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Pelin karakterinin yeni sevgilisi olan zengin iş adamı Barış karakteriyle ekrana gelmiş fakat dizi kısa bir zaman sonra final yapmıştır.

İlker Kızmaz Fox TV ekranlarında yayınlanan ve Begüm Birgören , Melisa Şenolsun , Özge Özder , Mert Yazıcıoğlu gibi isimlerin kadrosunda bulunduğu " Umuda Kelepçe Vurulmaz " dizisinde Emir Ateş karakterini canlandırıyor. 

İlker Kızmaz Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Begüm Birgören
Begüm Birgören
Oyuncu
Murat Ünalmış
Murat Ünalmış
Oyuncu
Çağrı Çıtanak Kimdir?
Çağrı Çıtanak
Oyuncu
Emel Dede
Emel Dede
Oyuncu
Gürsu Gür Kimdir?
Gürsu Gür
Oyuncu
Duygu Gürcan
Duygu Gürcan
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir