İlgini çekebilir

Cansel Elçin kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.01.2019 23:26
İlay Tiryaki Kimdir?
indirim7.com

İlay Tiryaki Kimdir ?

İlay Tiryaki Biyografisi

İlay Tiryaki, 24 Aralık 1987 tarihinde Ankara'da doğdu. Oyuncu olan İlay Tiryaki, Hacettepe Üniversitesi'nin Devlet Konservatuvarı Bölümünden mezun olmuş ve oyunculuk hayatına açılan sayfayı yazmaya başlamıştır. Peki İlay Tiryaki kimdir? Sevgilisi var mı? Aslen nereli? Hangi dizilerde oynadı? Boyu ve kilosu kaç? Burcu ne? Evli mi? Eşi kimdir? İşte detaylar...

İlay Tiryaki'nin Oyunculuk Kariyeri ve Oynadığı Dizi - Filmler

1979 yılında yayınlanan Doktor adlı sinema filminin set ekibi arasında yer aldı. Oyunculuk kariyerine 14 şubat 2000 tarihinde TRT kanalında yayınlanan ''Bizim Evin Halleri'' dizisi ile ilk adımı atmıştır. Yapımcılığını Nilgün Sağyaşar'ın üstlendiği dizide İlay Tiryaki, Dilara karakterini canlandırmıştır. Daha sonra 2008 yılından 2015 yılına kadar 8 sezon boyunca Furkan Engin, Osman Karakoç, Şerife Ünsal, Didem Özkavukçu gibi isimlerin yer aldığı ''Unutma Beni'' dizisinde Tuğçe karakterini canlandırmıştır. İlk bölümü 2008 yılında yayınlanan bu dizi 2016 yılına kadar devam etmiş ve sevilerek izlenmiştir. 

 Focus Film'in üstlendiği ''Deniz Yıldızı'' dizisine 2012 yılında dahil olan oyuncu, 4 sezon dizide kalmış ve Gizem karakterine hayat vermiştir. Komedi ve korku içerikli ''Üç Harflilerin Musallat Olduğu Büyülü Konakta Ruh Çağıran Gençlerin Hazin Hikayesi'' sinema filminde Şeytan karakterini oynamıştır. Aynı zamanda filmin uygulayıcı yapımcısıdır.

Show TV kanalının sevilen yapımlarından Gülperi dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olan İlay Tiryaki, Yeliz karakterini canlandırmaktadır. Dizide Nurgül Yeşilçay, Timuçin Esen, Tarık Papuççuoğlu, Ece Sükan gibi oyuncular bulunmaktadır.

Can Belman ile evli, 1.80 cm boyunda ve 60 kilo olan oyuncu, Oğlak burcudur. Beşiktaş taraftarı olan başarılı isim, kedileri çok sevdiğini ve gitar çalmayı sevdiğini dile getirmektedir.

 

İlay Tiryaki Foto Galeri

Oynadığı Dizi ve Filmler

  • Bizim Evin Halleri - Dizi
  • Unutma Beni - Dizi
  • Deniz Yıldızı - Dizi
  • Üç Harflilerin Musallat Olduğu Büyülü Konakta Ruh Çağıran Gençlerin Hazin Hikayesi - Sinema Filmi
  • Arka Sokaklar - Dizi
  • Gülperi - Dizi

Benzer Biyografiler

Ezgi Gör Kimdir?
Ezgi Gör
Oyuncu
Ece Sükan Kimdir?
Ece Sükan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir