İlgini çekebilir

Nil Keser kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 08.01.2019 22:51
İdris Kardaş Kimdir

İdris Kardaş Kimdir ?

İdris Kardaş Biyografisi

İdris Kardaş kimdir? Hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere İdris Kardaş ile ilgili en güncel ve doğru bilgileri hazırladık. Dileriz sizler için faydalı bir yazı olur. Hazırsanız başlayalım...

İdris Kardaş Kimdir?

İstanbul İstinye Üniversitesi EPAM (Ekonomi ve Politika Araştırmaları Merkezi) Danışma Kurulu koordinatörlüğü ve Küresel Sorunlar Platformu Genel Koordinatörü  olarak görev yapmaktadır.  2016 yılı ve öncesinde İstanbul Bilgi Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapmakta olan Kardaş'ın, 2016 yılında görev yapmış olduğu açıklamalar üzerine üniversite yönetimi tarafından alınan karar ile 20 Nisan 2016 tarihinde görevinden alındı.

Peki İdris Kardaş, Bilgi Üniversitesinden neden atıldı?

Görevine son verildiği tarihte atmış olduğu tweette şunları söyledi ''Linççilerin çoğu Bilgi'de olduğum için saldırıyor. Kurtarılmış bölgeler istiyorlar. Çünkü faşizm bunu gerektirir.'' ''Terörü desteklemediğim, katili aklamadığım için linç edenleri dinleyen BİLGİ, görevime son verdi. Faşistler sevinebilir.'' İşte o paylaşımlar;

İdris Kardaş'ın Bilgi Üniversitesinden Atılması

Görevden kovulma sebebi için ise Sabah Gazetesinde yaptığı açıklamada üniversitenin siyasi düşünceleri ile kendi düşüncelerinin ters olmasını kovulma sebebi olarak açıklamıştır.

Görevine İstinye Üniversitesinde devam etmekte olan Kardaş, günümüzde bir çok haber kanalında karşımıza çıkmaktadır. Tabi bu sebeple özgeçmişi, hayatı, kariyeri, nereli olduğu, kaç yaşında olduğu gibi sorular merak edilmektedir. Bizde sizlere bu soruları detaylı ve anlaşılır bir şekilde açıklamak istedik. 

Ne iş yapıyor? Daha önce neler yaptı?

2004 yılında Anadolu'nun Genç Liderleri Derneğinin kuruluşunda katkıda bulundu. 2008 yılında ise yapılan genel kurul sonrası Denetleme Kurulu üyesi olarak seçildi. 2013 yılında çözüm süreci için düzenlenen Çözüme Evet Koalisyonunda yer aldı. Kürtçeyi iyi derecede konuşan ve Kürt asıllı olan İdris Kardaş, çözüm süreci için İstanbul'da çaba gösterdi. Doğu ve Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Dernekleri (DOGÜNSİFED) genel sekreteri olarak görev yaptı.

Aslen Diyarbakırlı olan İdris Kardaş, Sabah Gazetesi, Aktüel ve A Haber'de köşe yazarlığı yapmaktadır. 2002-2008 yılları arasında eğitim gördüğü İstanbul Bilgi Üniversitesine 2011 yılında geri dönerek çalışmaya başlamıştır. 5 yıl boyunca Bilgi Üniversitesinde koordinatörlük yaptıktan sonra 2016 yılında görevden alınmıştır.

İdris Kardaş Twitter Adresi: https://twitter.com/idriskardas

Doç. Dr. Şaban Kardaş ile akraba olup olmadığını merak ediyorsanız biz sizlere cevabını verelim; İdris Kardaş, Şaban Kardaş ile akraba değildir. Sadece soy isimleri aynı olması sebebiyle merak edilmiştir. Kendisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız, veya hakkında yorum yapmak istiyorsanız bizlere aşağıda yer alan yorum kısmından iletebilirsiniz.

İdris Kardaş Foto Galeri

Yazarlık Yaptığı Kurumlar

  • Sabah
  • Aktüel
  • A Haber

Benzer Biyografiler

Nasuh Mahruki
Nasuh Mahruki
Yazar
Rasim Ozan Kütahyalı Kimdir?
Rasim Ozan Kütahyalı
Yazar
İhsan Büyükçolak Kitapları
İhsan Büyükçolak
Yazar
Metin Hara
Metin Hara
Yazar
Daron Acemoğlu Kimdir?
Daron Acemoğlu
Yazar
Senai Demirci Kimdir?
Senai Demirci
Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir