İlgini çekebilir

Hamit Altıntop kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.04.2018 14:31
Hilmi Cem İntepe Kimdir?

Hilmi Cem İntepe Kimdir ?

Hilmi Cem İntepe Biyografisi

Hilmi Cem İntepe Kimdir?

Hilmi Cem İntepe, 19 Mayıs 1992 tarihinde Muğla şehrinin Yenice bölgesinde dünyaya gelmiştir. Öğretmen bir anne ve bananın oğlu olan Hilmi Cem, ailesinin görevi nedeni ile 18 yaşına kadar Muğla Bodrum bölgesinde yaşamıştır. Bodrum, her zaman aktif ve sosyal bir bölge olarak dikkat çektiğinden dolayı kendisi de sosyal bir ortamda yetişmiştir.

Başarılı bir eğitim hayatına sahip olan Hilmi Cem İntepe, küçük yaşlardan itibaren dansa da çok meraklı olduğu gibi sporcu kişiliği ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. Başarılı geçen lise hayatının ardından Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu’nu kazanmıştır ve eğitimine de aktif bir şekilde tamamlamıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Hilmi Cem İntepe, aktif bir şekilde dans hayatına devam ederken 2012 yılında Acun Ilıcalı yapımlarından birisi olan Yetenek Sizsiniz Türkiye programına dansçı performansı ile katılmış ve Türkiye’yi büyülemiştir. Bu yarışmada yarı final etaplarına kadar ilerlemiş ve sonrasında yarışmaya veda etmiştir.

Sonrasında 2013 yılında yine Acun Ilıcalı prodüksiyonlarından birisi olan Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında gönüllüler takımında yer aldı. Sporcu kişiliği ve centilmenliği ile kısa zaman içerisinde yarışmaya damga vurdu. Türkiye yarışma tarihinde bir gönüllü olarak ilk defa finale kalma şansını yakaladı ve yarışmanın şampiyonu olarak tüm Türkiye tarafından tanındı.

O zamanlarlar yarışma Doğukan Manço, Irmak Atuk, Ümit Karan, Dağhan Külegeç, Murat Ceylan gibi isimlerde yer almıştı. Nitekim yarışmada Murat Ceylan’da finale kalan bir diğer isim olarak ciddi şekilde ön plana çıktı.

KARİYERİNİN GELİŞİM SÜRECİ

Survivor şampiyonluğu ile tüm Türkiye genelinde tanınan Hilmi Cem İntepe, 2013 yılının son çeyreğinde Muhteşem Yüzyıl dizisi kadrosuna girdi ve dizide Şehzade Mustafa’nın en önemli silahtarlarından birisini oynadı. Performansı ile kısa zaman içerisinde herkesi büyüledi. Dizide aynı zamanda Halit Ergenç, Vahide Perçin, Mehmet Günsür, Ozan Güven, Okan Yalabık gibi isimlerde yer alıyordu.

Sonrasında 2014 yılının Ocak ayı itibari ile Çağan Irmak imzalı dizi projelerinden birisi olarak dikkat çeken Çalıkuşu dizisi kadrosuna girdi. Dizide Yusuf karakterine hayat vererek oyunculuk kariyerinin de doruk noktalarına çıktı. Dizinin başrollerinde Fahriye Evcen ve Burak Özçivit gibi isimler yer alıyordu.

2014 yılının ekim ayında vizyona giren Stajyer Mafya filmi ile ilk defa bir beyazperde profesinde yer aldı ve bu projede aynı zamanda başrol oynama şansına da sahibi oldu. Filmde kendisi ile birlikte Naz Elmas, Hakan Türkşen ve Bay J. gibi isimlerde yer aldı. Film beklendiği düzeyde bir gişe yaptı ve konuşulan projelerden birisi oldu.

2015 yılında yine Acun Medya prodüksiyonlarından birisi olan Survivor All-Star yarışmacıları içerisinde yer aldı. Yine ciddi anlamda ön planda olan bir isim olarak dikkatleri çekti ve yarışmada finale kaldı. Şampiyon ise Turabi Çamkıran oldu. Programda aynı zamanda Almeda Abazi, Serenay Aktaş, Hakan Hatipoğlu, Merve Oflaz ve Pascal Nouma gibi isimlerde yer almıştı.

2015 yılında yine bir gençlik filmi projesi olarak dikkat çeken Çılgın Dersane 4: Ada filmi kadrosu içerisinde başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri çekti. Ciddi anlamda gişe yapan projede aynı zamanda Biran Damla Yılmaz, Barış Çelikkol, Serkan Şengül gibi isimlerde yer aldı.

GÜNCEL PROJESİ

Hilmi Cem İntepe, yarışmalardaki başarılarının ardından Allstar Dance Academy adında bir dans okulu açarak dans eğitmenliği yapmaya başlamıştır.

Şuan güncel olarak ise Bodrum Masalı dizisi kadrosunda yardımcı erkek oyuncu rollerinden birisini üstlenmektedir. Oyunculuk yetenekleri ile de ciddi anlamda ön plana çıkan Hilmi Cem İntepe, bu dizide aynı zamanda Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Dilan Çiçek Deniz gibi isimler ile birlikte yer almaktadır.

Hilmi Cem İntepe Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

  • 2016 - Bodrum Masalı
  • 2015 - Çılgın Dersane 4 - Ada (Sinema Filmi)
  • 2015 - Survivor All-Star (Yarışma)
  • 2015 - Stajyer Mafya (Sinema Filmi)
  • 2014 - Çalıkuşu
  • 2013 - Muhteşem Yüzyıl
  • 2013 - Survivor Ünlüler - Gönüllüler (Yarışma)

Benzer Biyografiler

Yener Gürsoy Kimdir?
Yener Gürsoy
Oyuncu
Serel Yereli Kimdir?
Serel Yereli
Oyuncu
Dilan Çiçek Deniz Kimdir?
Dilan Çiçek Deniz
Oyuncu
Seçkin Özdemir Kimdir?
Seçkin Özdemir
Oyuncu
Selma Ergeç
Selma Ergeç
Oyuncu
Serkan Altunorak Kimdir?
Serkan Altunorak
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir