İlgini çekebilir

Burcu Başoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.12.2018 22:17
Hazar Ergüçlü Kimdir?

Hazar Ergüçlü Kimdir ?

Hazar Ergüçlü Biyografisi

Hazar Ergüçlü kimdir, 01 Ocak 1992 yılında Kıbrıs'ta dünyaya gelen Hazar Ergüçlü, Süleyman Ergüçlü ve Neşe Ergüçlü'nün tek kızları olup Ziya Ergüçlü, Yusuf Ergüçlü isminde iki erkek kardeşi bulunmaktadır.

Haliç Üniversitesi'nde Konservatuvar Tiyatro Bölümü'nde eğitim alan Hazar Ergüçlü aldığı eğitimi Lefkoşa Türk Belediyesi'nin tiyatrosunda gençlere yönelik tiyatro oyunlarında yer alarak sergilemiştir.

İlk sinema projesi 2010 yılında senaryosu ve yönetmenliğini Derviş Zaim'in yaptığı "Gölgeler ve Suretler" filmindeki  Ruhsar karakteri olmuştur. Fakat Hazar Ergüçlü'nün asıl tanınmasını sağlayan, zamanın sevilen dizilerinden olan "Kuzey Güney" dizisinde oynadığı Simay karakteri olmuştur.

Ekranların yükselen yüzü Hazar Ergüçlü ile yapılan röportajı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Hazar Ergüçlü Sinema Filmleri

Hazar Ergüçlü 2010 senesindeki "Gölgeler ve Suretler" filminden sonra 2012 yılında çekilen "Açlığa Doymak" filminde Sena karakterini canlandırmıştır. Sonrasında ise 2013 yılında çekilen "Benim Dünyam" filminde oynamıştır.

Sinema sektöründe aranan isimlerden biri olan Hazar Ergüçlü, 2016 yılında Dar Elbise (Güle Karakteri), Kar ve Mahalle isminde üç sinema filminde birden oynamıştır. Son sinema filmi ise 2017 yılında Ahlat Ağacı filminde yer almıştır.

Ayrıca Kar filminde gösterdiği başarılı performansla  24. Uluslararası Adana Film Festivali 2017 ödüllerinden "Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu" ödülü almıştır.

Hazar Ergüçlü Dizileri

Hazar Ergüçlü'nin ekranların sevilen yüzlerinde birisi olmasını sağlayan "Kuzey Güney" filmindeki Simay karakterinden sonra yine sevilen dizilerden biri olan ve 2013-2014 yılları arasında iki sezon devam eden "Medcezir" dizisinde Eylül Karakterini canlandırmıştır.

Ayrıca 2015 yılında "Analar ve Anneler" dizisine Kader karakteri ve 2016 yılında Yüksek Sosyete dizisinde Cansu karakterini canlandırmıştır.

Hayat Sırları Dizisinde Avukat Seher

Hayat Sırları Dizisi

Most Production tarafından hazırlanan ve Star TV'de yayınlanan Hayat Sırları dizisinde Avukat olan Seher karakterini canlandırmaktadır. Kore dizisinden çevrilen ve Gül Oğuz'un yönetmenliği yaptığı dizide başarı oyuncu Hazar Ergüçlü gösterdiği performansla beğeni toplamıştır. 

Hayat Sırları dizisinde Hazar Ergüçlü'ye Utku Ates, Ahmet Mümtaz Taylan, Ekin Koç, Devrim Yakut ve Olgun Toker gibi başarılı oyuncular eşlik etmektedir.

Hayat Sırları Dizi Oyuncuları: Utku Ateş kimdirAhmet Mümtaz Taylan kimdirOlgun Toker kimdir, , Hazar Ergüçlü kimdir,Devrim Yakut kimdir, Ekin Koç kimdir

instagram adresi: @hazarerguclu

Hazar Ergüçlü Foto Galeri

Hazal Ergüçlü Projeleri

 • 2017 - Hayat Sırları (Seher) / Dizi
 • 2016 - Ahlat Ağacı / Sinema
 • 2016 - Yüksek Sosyete (Cansu) / Dizi
 • 2016 - Mahalle / Sinema
 • 2016 - Kar / Sinema
 • 2016 - Dar Elbise (Güle) / Sinema
 • 2015 - Analar ve Anneler (Kader) / Dizi
 • 2013/2014 - Medcezir (Eylül) / Dizi
 • 2013 - Benim Dünyam / Sinema
 • 2012 - Açlığa Doymak (Sena) / Sinema
 • 2011/2012 - Kuzey Güney (Simay) / Dizi
 • 2010 - Gölgeler ve Suretler (Ruhsar) / Sinema

Benzer Biyografiler

Çağatay Ulusoy Kimdir?
Çağatay Ulusoy
Oyuncu
Barış Gönenen Kimdri?
Barış Gönenen
Oyuncu
Özgün Çoban Kimdir?
Özgün Çoban
Oyuncu
Merve Boluğur Kimdir?
Merve Boluğur
Oyuncu
Ekin Koç Dizileri
Ekin Koç
Oyuncu
Aybike Turan Kimdir?
Aybike Turan
Oyuncu

1 Yorum

 1. yağmur

  15 Kasım 2017 at 16:24

  hazar çok güzelsin canısı en son hayat sırları filiminde oynadın dem şuanda oynuyor ben çok seviyorum o filimi galiba onda olgun takerde oynuyordu

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir