İlgini çekebilir

Kerim Frei Koyunlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.11.2016 11:19
Hazal Adıyaman Kimdir?

Hazal Adıyaman Kimdir ?

Hazal Adıyaman Biyografisi

Hazal Adıyaman Kimdir?

Hazal Adıyaman, 22 Kasım 1994 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarında televizyon dizilerine ve oyunculara ciddi anlamda meraklı olan Hazal Adıyaman, bununla birlikte kendisine geleceğin mesleği olarak oyunculuğu seçmiş ve bu anlamda somut adımlar atmak için elinden gelen bütün gayreti gösterme yoluna gitmiştir.

Başarılı geçen eğitim hayatının ardından ciddi anlamda oyunculuğa meyilli hale gelen Hazal Adıyaman, zaman içerisinde yükseköğretimde bu konu ile alakalı olarak bir eğitim alamayınca özel oyunculuk eğitim merkezlerinde kendisini çok daha ileri taşıyabilmek için eğitimler almış ve kısa zaman içerisinde oyunculuk hayatına adım atmıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Oyunculuk eğitimi sürecinin ardından başarılı bir şekilde ayrılan ve güzelliği ile kısa zaman içerisinde yapımcıların dikkatini çeken Hazal Adıyaman, ilk televizyon projesine Muhteşem Yüzyıl dizisi ile birlikte çıkma fırsatını yakalamıştır. 2013 yılında girmiş olduğu projede ciddi anlamda mükemmel bir oyunculuk sergilemiştir. Dizide aynı zamanda kendisi ile birlikte Vahide Perçin, Halit Ergenç, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Merve Boluğur ve Meltem Cumbul gibi isimler de yer almıştır.

Zaman içerisinde oyunculuk yetenekleri ile dikkat çeken Adıyaman, Bir Yusuf Masalı dizisi kadrosuna 2014 yılında girmiştir. Dizi çok uzun soluklu olmasa da oyuncu için ciddi anlamda ilgi çekici projelerden birisi olmuştur. Dizide aynı zamanda İnan Ulaş Torun, Nur Erkul, Tarık Ünlüoğlu ve Burak Satıbol gibi isimler yer almıştır.

KARİYERİNİN GELİŞİM SÜRECİ

Dizilerde kısa zaman içerisinde adından sıklık ile söz ettirmeyi başaran Hazal Adıyaman, zaman içerisinde 2014 yılı içerisinde Aşkın Bedeli dizisi projesinde de yer alma fırsatını yakalamıştır. Dizide kendisi ile birlikte Zeynep Aydemir, Arda Öziri ve Mert Yavuzcan gibi isimlerde yer almıştır. Dizi çok uzun süre devam etmemiş ve noktalanmıştır.

2016 yılında ise yine televizyon ekranlarında ilgi gören dizi projelerinden birisi olan Hanım Köylü dizisi kadrosunda yer almış ve oyunculuğu ile herkesi kendisine ciddi anlamda hayran bırakmıştır. Dizide kendisi ile birlikte Gülsim Ali İlhan, Yusuf Çim, Mehmet Özgür, Toygan Avanoğlu gibi isimler yer almıştr. Ege odaklı dizi projelerinden birisidir.

GÜNCEL PROJESİ

 Genç ancak kısa zaman dilimi içerisinde ciddi anlamda deneyim kazanan oyuncu, güncel olarak Fox TV ekranlarının sevilen dizi projelerinden birisi olan Kalbimdeki Deniz dizisi kadrosunda yer almaktadır. Dizide kendisi ile birlikte Özge Özberk, Kutsi, Yeşim Ceren Bozoğlu, Sebahat Kumaş gibi isimler yer almaktadır.

Hazal Adıyaman Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

 • 2016 - Kalbimdeki Deniz
 • 2016 - Hanım Köylü
 • 2014 - Aşkın Bedeli
 • 2014 - Bir Yusuf Masalı
 • 2013 - Muhteşem Yüzyıl

Benzer Biyografiler

Uğur Demirpehlivan Kimdir?
Uğur Demirpehlivan
Oyuncu
Yusuf Çim Kimdir?
Yusuf Çim
Oyuncu
Beste Kanar Kimdir?
Beste Kanar
Oyuncu
Ali İpin Kimdir?
Ali İpin
Oyuncu
Emel Çetin Kimdir?
Emel Çetin
Oyuncu
Gülsim Ali İlhan Kimdir?
Gülsim Ali İlhan
Oyuncu

2 Yorum

 1. irem

  29 Ağustos 2017 at 13:52

  ece abla çok talısın

  Reply
 2. rebeka

  21 Şubat 2017 at 10:22

  hazal abla çok güzelsin

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.