İlgini çekebilir

Burak Yamantürk kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.04.2020 10:26

Hayat Van Eck Kimdir ?

Hayat Van Eck Biyografisi

Hayat Van Eck Kimdir? özellikle boyu merak edilen cep kerkülü Naim süleymanoğlunu canlandıran oyuncunun tüm bilgileri.

Hayat Van Eck Kimdir?

1999 yılında Hollanda’nın Amsterdam kentinde dünyaya gelen ve Türk bir ailenin oğlu olan Hayat Van Eck 6 yaşına kadar Hollanda’da yaşamıştır. 2005 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a göç eden Hayat Van Eck 1 yıl İstanbul’da yaşadıktan sonra ailesi ile birlikte İzmir’e yerleşmiştir. Lise eğitimini İzmir’de tamamlayan Hayat Van Eck, İzmir Ege Üniversitesi konservatuar bölümünde eğitimine devam ederken Onur Saylak tarafından çekilen ödüllü Daha filminde rol almıştır. Burada gösterdiği performans ile daha sonra Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan filmde başrol oynamıştır. Tiyatro oyuncusu olarak da oyunlarda yer alan Van Eck, Ege Üniversitesi tiyatro topluğunda yer almaktadır. hayat Van Eck kimdir?

Yaşı

1999 doğumlu olan genç oyuncu 21 yaşında olup, hayatının 6 yılını Amsterdam’da geçirmiş, 1 yıl İstanbul’da yaşamış ve İzmir’de yaşamına devam etmiştir.

Boyu

162 cm boyunda ve 71 kg ağırlığında olan genç oyuncu Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan filmde alacağı rol için kilo alarak 82 kg’ye ulaşmıştır.

Oynadığı Dizi ve Filmler

  • 2015 - Daha
  • 2018 – Hayat ( kısa film )
  • 2019 – Naim

Ödülleri

  • 2015 yılı Altın Koza umut vaad eden genç oyuncu ödülü,
  • 2019 yılı Siyad genç başrol ödülü

Sevgilisi

Şu an bir sevgilisi olmayan Hayat Van Eck, 2018 yılı haziran ayında Serap Güzel adlı hanımla bir ilişkiye başlamış ve 1.5 yıl kadar bu ilişkiye devam etmiştir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir