İlgini çekebilir

Furkan Andıç kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.01.2018 15:13
Hasibe Eren Kimdir?

Hasibe Eren Kimdir ?

Hasibe Eren Biyografisi

Yer aldığı ilk televizyon dizisi olan “Sıdıka” dizisinde canlandırdığı karakterle büyük çıkış yapan ve gönüllerimizde taht kuran Hasibe Eren kimdir?  Tam adı Hasibe Özlem Eren olan yetenekli oyuncu, 1975 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Aslen Kahramanmaraş-Elbistanlı olan Hasibe Eren liseyi İstanbul’da okumuştur. İstanbul Üniversitesi Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'nü bitirmiştir. 2010 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans Programı’nı başarıyla tamamlamıştır. 1996 yılından beri İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk-Genç Eğitim Birimi'nde çalışan Hasibe Eren birçok tiyatro, televizyon, reklam ve sinema projesinde yer almıştır. 1996 yılında “Sıdıka” dizisiyle ünlenen Hasibe Eren, 2001 yılında reklam ve metin yazarlığı yapan Togay Kılıçoğlu ile evlenmiştir. 6 yıl süren evliliğinin ardından 2007 yılında eşinden boşanmıştır.

Hasibe Eren Filmleri

Oyunculuk kariyeri boyunca 8 sinema filminde rol alan Hasibe Eren, bu filmlerde oyunculuk yeteneği sayesinde herkesi hayran bırakan performanslar sergilemiştir.  

Hasibe Eren’in oynadığı filmler arasında “Anlat İstanbul”, “Usta”, “Adab-ı Muaşeret”, “Kıskanmak”  “Pazarları Hiç Sevmem”, “Kümes”, “Kara Bela” ve “Yaktın Beni” adlı filmler bulunmaktadır.

Hasibe Eren Dizileri

1996 yılında büyük çıkış yakaladığı “Sıdıka” dizisindeki “Sıdıka Saka” karakteri hala dilden dile dolaşan Hasibe Eren, baş rollerini Gülse Birsel, Gazanfer Özcan, Hümeyra ve Tolga Çevik ile paylaştığı “Avrupa Yakası” dizisindeki “Makbule” karakteriyle yıldızını iyice parlatmıştır. Avrupa Yakası’nda olduğu gibi senaryosunu yine Gülse Birsel’in yazdığı “Yalan Dünya” dizisinde “Gülistan” karakterini canlandırarak bu sefer Olgun Şimşek, Füsun Demirel, Altan Erkekli, Sarp Apak gibi ünlü isimlerle aynı proje çatısı altında buluşan Hasibe Eren, bu rolün altından da başarıyla kalkmıştır. Bu diziler dışında birçok dizi ve reklam projesinde yer alan oyuncu, oyunculuk serüvenine “Türk Malı” dizisiyle devam etmeyi planlamaktadır.

Türk Malı Dizisi Bakiye Çekirdek Karakteri

Senaryosunu Tayfun Güneyer’in yazdığı “Türk Malı” dizisi, 2010 yılında Show TV’de yayın hayatına başlamış fakat kısa süre sonra ekranlara veda etmek zorunda kalmıştı. 7 yıllık bir aradan sonra yenilenen kadrosu ve senaryosuyla ekranlara damgasını vurmaya hazırlanan dizi, 28 Mayıs 2017 Pazar gününden itibaren Star TV’de yeniden yayın hayatına başlamıştır. Şafak Sezer, Mehmet Ali Erbil, Nergis Kumbasar gibi isimleri aynı çatı altında buluşturan dizide, Hasibe Eren renkli bir kişiliğe sahip  “Bakiye Çekirdek” karakteriyle izleyenlere keyifli dakikalar geçirtmeyi başarmıştır. Dizide zengin bir koca bulma ve anne olma hayalleri kuran tembel ama tatlı bir dadı karakterini canlandıran Hasibe Eren ‘in hayranları da şimdiden dizinin müptelası olmaya başlamıştır.

Hasibe Eren Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

 • 2017 - Türk Malı
 • 2016 - Aile İşi
 • 2015 - Kara Bela
 • 2012 - Pazarları Hiç Sevmam
 • 2012 - Yalan Dünya
 • 2010 - Yerden Yüksek
 • 2009 - Sıkı Dostlar
 • 2005 - Yağmur Zamanı
 • 2004 - Avrupa Yakası
 • 2002 - Canım Kocacığım
 • 2002 - Aşk Meydan Savaşı
 • 2000 - Şaşıfelek Çıkmazı
 • 1996 - Sıdıka

Benzer Biyografiler

Sait Genay Kimdir?
Sait Genay
Oyuncu
Osman Wöber Kimdir?
Osman Wöber
Oyuncu
Anıl İlter Kimdir?
Anıl İlter
Oyuncu
Pelin Akil Kimdir?
Pelin Akil
Oyuncu
Ecem Uzun Kimdir?
Ecem Uzun
Oyuncu
Melisa Lara Cantez Kimdir?
Melisa Lara Cantez
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.