İlgini çekebilir

Reyhan Sadıkoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.01.2021 18:04

Hasan Can Kaya Kimdir ?

Hasan Can Kaya Biyografisi

Konuşanlar "Hasan Can Kaya" kimdir? Nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler!

Konuşanlar

BKM’nin yetiştirdiği genç yeteneklerden olan Hasan Can Kaya, 1985 yılında İstanbul’da doğdu. Baba tarafından aslen Malatya’lı olan oyuncu, bir zamanlar mizah dergilerinde karın tokluğuna çalıştığını her fırsatta dile getirmektedir.

Başarılı isim, kendisine has mizacı ile stand-up’ın yeni yüzü olarak adlandırılmakta. “1 Erkek 1 Kadın”ın da ve bulunduğu pek çok projede yazarlık yapan Can Kaya, artık kendi hikayelerini anlatmaya başlamış ve “Hep Zemin” adlı gösterisiyle sokak yaşantısı, gerçekçilik, gözlem ve deneyim içeren esprileriyle kısa zamanda adından söz ettirmeyi başarmıştır. Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli TV programında senaryo yazarlığı da yapmış olan oyuncu, Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği “Kelebeğin Rüyası” adlı sinema filminde İhsan karakterine hayat vermiştir.

BKM Mutfak Sahnesinde stand-up gösterilerini sergilemiştir. Stand-up gösterileriyle sosyal medyada da fenomen haline gelen başarılı komedyendir.

"1 Erkek 1 Kadın" dizisinin senaristi, son dönemlerde popüler olan Stand-Up göstericisi en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Hayatı ve hakkında bilgiler nedir?

HASAN CAN KAYA KİMDİR?

Hasan Can Kaya, 16 Aralık 1985, İstanbul-Güngören doğumlu senarist, yazar, stand-up göstericisidir. Baba tarafından Malatyalı'dır.

doğum tarihi : 16 Aralık 1985

kaç yaşında : 30 yaşında

memleketi neresi : Malatya

mesleği ne : Senarist, Stand-Up komedyen

burcu ne : Yay

Kendi yazdığı hikayeleri ve senaryoları film yapmak isteyen Hasan Can Kaya bir süre senaristlik yaptı. Bu sektörde yaşadığı mobbing ve engellerden dolayı mesleğine bir süre ara vererk farklı bir işe yöneldi.

Leman Kültür Beşiktaş'ta düzenli olarak stand up yapmaya başladı. Gösterisine başlarda çok az kişi geliyorken, yavaş yavaş kulaktan kulağa artmaya ve tamamen dolmaya başladı. En son, haftada dört gün stand up yapıyordu. Bu şekilde seyircilerden aldığı aşırı olumlu geri dönüşlerin verdiği cesaretle komedyenliğe odaklandı.

Ocak 2020'de ekranlardaki İlk kişisel projesi olan "Konuşanlar Talk Show"un çekimlerine başladı. 12 Mayıs 2020'de Youtube'da sıfır abone ile 1. Bölümü yayınlanan program, kulaktan kulağa yayılarak kısa sürede patladı. ve daha üçüncü ayında 10 milyon izlenmeyi aştı.

Hasan Can Kaya Foto Galeri

Benzer Biyografiler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir