Hasan Angı Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.10.2017 09:19

Hasan Angı Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Hasan Angı
Yaşı
:
1959 doğumlu olup 58 yaşındadır.
Burcu
:
İkizler
Meslek
:
Görev
:
AKP Konya İl Başkanı
M. Durum
:
Evli, 3 çocuk babası
Eğitim
:
Yüksek Lisans - İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Uzay ve Havacılık

Hasan Angı Kimdir ?

Hasan Angı kimdir, 11 Haziran 1959 tarihinde Konya'da dünyaya gelmiştir. Esnaf bir ailenin 3 çocuğundan ortanca çocuğuydu.  Babası yorgancı annesi ise ev hanımı olan Hasan Angı, ablası Sevim ve kardeşi Ahmet ile beraber bahçeli müstakil bir evde yaşamıştır.

Şehit Sadık İlkokulu'na sonrasında ise Karma Ortaokulunu bitirmiştir. Ortaokulun son sınıfındayken 2 Mart 1973 günü babasını 38 yaşındayken kaybetmiştir. Lise eğitimini  Karatay lisesinde tamamlamıştır. Okul hayatı boyunca dönem ve okul birincilikleri bulunmaktadır.

Liseden sonra Kara Harp Okulu imtihanlarını kazanmış fakat Kara Harp okulunu tercih etmeyerek tekrar sınava girmiş ve İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Uçak Mühendisliği bölümünü kazanmıştır.  Konya 1. olarak kazandığı  Uçak Mühendisliği bölümünü 1981 yılında bitirmiş ve mühendis olmuştur. 1982 yılında yüksek lisansını İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Uzay ve Havacılık üzerine yapmıştır ve üniversitenin mühendis kadrosunda işe başlamıştır.

1984'de askerlik görevini 179. dönem yedek subay olarak Polatlı Topçu Okulunda tamamlamıştır.  Şu anki eşi Ayşe Hanım ile evlenmiş ve 1986 yılında ilk çocuğu Abdülkadir, 1988 yılında Fatma Nur ve 1989 yılında Şeyma isminde 3 çocuğu olmuştur.

Daha önceden aşağıdaki görevleri üstlenmiştir.

  • Konya 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgeleri Yönetim Kurulu Başkanlığı
  • MÜSİAD Konya Şube Başkanlığı
  • TSE Genel Kurul Delegeliği
  • Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı
  • TOBB Genel Kurul Delegeliği olarak görev yapmıştır

22. ve 23. dönem Ak Parti Konya Milletvekilli olan Hasan Angı 2014 yılından beri AKP Konya İl Başkanı olan Musa Arat'ın yerine 17 Ekim 2017 yılında atanmıştır.

Hasan Angı Görevler

  • 22. dönem Ak Parti Konya Milletvekilli
  • 23. dönem Ak Parti Konya Milletvekilli
  • 2017 - AKP Konya İl Başkanı
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)