İlgini çekebilir

Özgün Aydın kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.08.2019 02:47

Hasan Ali Cesur Kimdir ?

Hasan Ali Cesur Biyografisi

AKSON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur kimdir? Sanayici, İşletmeci ve Elektronik Mühendisi olan iş adamı Hasan Ali Cesur kaç yaşında? Nereli? Biyografisi ve kısaca hayatı!

Hasan Ali Cesur, 13 Şubat 1965 tarihinde Amasya'da doğdu. Hasan Ali Cesur, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü mezunudur. 

54 yaşındaki iş adamı, üniversiteden mezun olduktan sonra özel bir şirkette mühendis olarak işe başlamıştır. İlerleyen dönemlerde üst düzey yönetici konumuna kadar yükselmiştir. Bir çok sivil toplum kuruluşunda aktif rol oynamış ve yönetim kurulu üyeliği, başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur.

5. si organize edilen Yeşil Ekonomi Ödülleri Töreninde yenilenebilir enerji alanındaki çalışmalarıyla ödül almaya hak kazanmıştır. Türkiye'nin Afrika'da uyguladığı ekonomik desteklemelere oldukça fazla katkıda bulunmaktadır. Batı Afrika'ya gerçekleştirdiği iş geliştirme seyahatleri ile bu desteğini sürdürmektedir.

İstanbul yeni hava limanının açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından özel olarak davet edilmiştir. AKSON olarak ''Yerli Tohum'' projesinin gelişiminde aktif rol oynayan Hasan Ali Cesur, bir çok siyasi kişilikle bir araya gelmiştir. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli, Binali Yıldırım gibi bir çok isimler bir araya gelmiş ve görüşmeler yapmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AKP'ye yakınlığı ile tanınan Hasan Ali Cesur, Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. İngilizce ve Almanca dillerini orta düzeyde konuşabilmektedir.

İstanbul'da faaliyet gösteren Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (AKSON) genel başkanı olarak seçilmiştir ve görevine devam etmektedir. İş adamı, mühendis ve işletmeci olan Hasan Al Cesur, evlidir. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.