İlgini çekebilir

Ezgi Eyüboğlu kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 15.02.2019 01:33

Haldun Domaç Foto Galeri

Haldun Domaç'ın Eşi Kimdir?
Haldun Domaç’ın Eşi Kimdir?

Haldun Domaç’ın Eşi Kimdir?

Haldun Domaç, 2 Ağustos 1957 tarihinde Giresun'a bağlı Tirebolu ilçesinde Yeniköy Mahallesinde dünyaya geldi. Babası Atilla ve annesi Güler hanımdır. Babası memur olan Haldun Domaç'ın annesi ise Rizelidir. Giresun'da bulunan Bulancak Atatürk ilkokulunda ilk öğretim hayatına adımını attı ve sonrasında 1967 yılında Fatih Ulubatlı Hasan İlkokulunda okudu. Ortaokulu ise Ahmet Rasim Ortaokulunda, liseyi ise Pertevniyal Lisesinde okudu. 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında iki yıl kadar SSK Eminönü Şubesinde memurluk yaptı.

Spor Yazarı ve Yorumcusu Haldun Domaç'ın Spor Kariyer

Haldun Domaç bir çok takımın amatör takımlarında ve Sarıyer Spor Kulübünde profesyonel olarak top koşturdu. Bilek Güreş Antrenörlüğü, Hakemliği yapan Haldun Domaç, Türkiye'de Bilek Güreşi Organizasyonu kurucuları arasında yer aldı. Herkes İçin Spor Federasyonu Bilek Güreşi Dalı Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. Uzun süredir A Spor kanalında gördüğümüz Haldun Domaç, Mustafa Göksu'nun sunduğu Son Sayfa programında yorumcu olarak yer almaktadır.

1979 ve 1988 yıllarında Gazetecilik kariyerinin ilk adımını Günaydın Gazetesinde çalışarak attı. Gölge Adam Gazetesi bünyesinde Spor Müdürü olarak görevde bulundu. Ve daha bir çok gazetede Yazı İşleri Müdürlüğü, Haber Müdürlüğü, Basın Danışmanlığı, Ekonomi ve Spor Muhabirliği, Spor İstihbarat Şefliği, Spor Yazarlığı, Spor Servisi Yönetmenliği, Program Sorumlusu, Yönetmen Yardımcılığı,  Program Yorumcusu ve Sunucusu görevlerini yapmış ve Program Yorumcusu olarak 2014 yılında başladığı A Spor kanalına devam etmektedir.

En çok merak edilen ise Haldun Domaç'ın hangi takımlı olduğu sorusudur. Haldun Domaç, Fernerbahçelidir. Evi, arabası ve eşi kimdir? gibi soruların yanıtı merak edilmektedir.

Haldun Domaç Kişisel Bilgiler

Benzer Biyografi Yazıları

Serdar Sarıdağ
Serdar Sarıdağ
Spor Yorumcusu
Haldun Domaç Kimdir?
Haldun Domaç
Genel
Emre Bol
Spor Yorumcusu
Emre Berkmen
Spor Yorumcusu
Serdar Kelleci
Spor Yorumcusu
Cüneyt Şen
Sunucu

A Spor, Son Sayfa, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir