Haldun Domaç Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.03.2019 23:57

Haldun Domaç Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Haldun Domaç
Doğum Tarihi
:
1957
Meslek
:
Spor Yazarı - Yorumcusu
Memleketi
:
Giresun
Eğitim
:
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi

Haldun Domaç Kimdir ?

Haldun Domaç, 2 Ağustos 1957 tarihinde Giresun'a bağlı Tirebolu ilçesinde Yeniköy Mahallesinde dünyaya geldi. Babası Atilla ve annesi Güler hanımdır. Babası memur olan Haldun Domaç'ın annesi ise Rizelidir. Giresun'da bulunan Bulancak Atatürk ilkokulunda ilk öğretim hayatına adımını attı ve sonrasında 1967 yılında Fatih Ulubatlı Hasan İlkokulunda okudu. Ortaokulu ise Ahmet Rasim Ortaokulunda, liseyi ise Pertevniyal Lisesinde okudu. 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında iki yıl kadar SSK Eminönü Şubesinde memurluk yaptı.

Spor Yazarı ve Yorumcusu Haldun Domaç'ın Spor Kariyer

Haldun Domaç bir çok takımın amatör takımlarında ve Sarıyer Spor Kulübünde profesyonel olarak top koşturdu. Bilek Güreş Antrenörlüğü, Hakemliği yapan Haldun Domaç, Türkiye'de Bilek Güreşi Organizasyonu kurucuları arasında yer aldı. Herkes İçin Spor Federasyonu Bilek Güreşi Dalı Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. Uzun süredir A Spor kanalında gördüğümüz Haldun Domaç, Mustafa Göksu'nun sunduğu Son Sayfa programında yorumcu olarak yer almaktadır.

1979 ve 1988 yıllarında Gazetecilik kariyerinin ilk adımını Günaydın Gazetesinde çalışarak attı. Gölge Adam Gazetesi bünyesinde Spor Müdürü olarak görevde bulundu. Ve daha bir çok gazetede Yazı İşleri Müdürlüğü, Haber Müdürlüğü, Basın Danışmanlığı, Ekonomi ve Spor Muhabirliği, Spor İstihbarat Şefliği, Spor Yazarlığı, Spor Servisi Yönetmenliği, Program Sorumlusu, Yönetmen Yardımcılığı,  Program Yorumcusu ve Sunucusu görevlerini yapmış ve Program Yorumcusu olarak 2014 yılında başladığı A Spor kanalına devam etmektedir.

En çok merak edilen ise Haldun Domaç'ın hangi takımlı olduğu sorusudur. Haldun Domaç, Fernerbahçelidir. Evi, arabası ve eşi kimdir? gibi soruların yanıtı merak edilmektedir.

Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)