İlgini çekebilir

Eda Aşık kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 22.02.2016 14:51

Hakan Gerçek Foto Galeri

Hakan Gerçek (Kış Güneşi Yakup) Evli Mi?
Hakan Gerçek (Kış Güneşi Yakup) Evli Mi?

Hakan Gerçek , Yeliz Gerçek ile evli ve bir kızı vardır.

Hakan Gerçek Kimdir? Hakan Gerçek Eskişehir'de 5 Mart 1964 yılında dünyaya gelmiştir . Hakan Gerçek , iki kardeştir, beş yaş büyük bir ablası vardır. İlkokuldan, lise hayatına kadar olan yıllarını Eskişehir'de geçirmiştir. Daha sonra 1983 yılında üniversite tercihlerinde kazanan Hakan Gerçek, Mimar Sinan Üniversitesi, Devlet Konservatuarı, Tiyatro Bölümü için İstanbul'a yerleşmiştir. 1988 yılında Mimar Sinan’dan mezun olmuştur. Hemen mezun olduğu sene Müşfik Kenter'in asistanlığının yaparak geçimini sağlamıştır. 1986 yılında konservatuvara gittiği yıllarda 3 sınıftayken Müşfik Kenter, Hakan Gerçek’i Yıldız Kenter ile tanıştıracak bir tiyatro oyununda görev almasına vesile olmuştur. Konservatuvarda henüz öğrenciyken Gırgır dergisinde çalışan Oğuz Aral'ın verdiği burs ile eğitim hayatına şanslı bir şekilde sürdürmüştür.

Hakan gerçek İstanbul Akademisi, Akademi Kenter’ de ve Aydın Üniversitesi'nde sahne dersleri vererek, oyunculuğunun yanında öğretici kimliğini de göstermiştir.  Hakan gerçek öğretmenlik yıllarında kendini çok geliştirerek, iyi bir eğitimci olmuştur. Bu yıllarda başarılı oldu işlerin yanında seslendirme çalışmaları da yapmıştır.

HAKAN GERÇEK’İN OYNADIĞI TİYATROLAR VE DİZİLER

1986 yılında Nice Yıllar adlı oyun ile Kent Oyuncularını katılmıştır. 2010 yılına kadar burada çalışarak geçimini sürdürmüştür. 2008 yılında Tiyatro Gerçek adlı kendisine ait tiyatrosunun kurulmuştur ve bu sahnede ilk yaptığı oyun ise W.Gordon'un yazdı Vincent Van Gogh adlı tek kişilik oyunu olur. Kendi çalışma sahasında, kendine özgün teknikleri kullanarak gösterdiği bu başarılı oyunculuk ile birçok kişi tarafından akıllara kazınmıştır. Bu yıllarda Hakan Gerçek, Yeliz Gerçek ile evliliğinden Ekin adlı bir kız çocuğu sahibi olmuştur.  2014 Aralık ayında anlaşamayan  çift boşanmışlardır.

Hakan Gerçek’in oynadığı diziler gerçekten kariyerinde önemli yer edinmiştir. 2016 Şubat ayında yapımcılığını Endemol Shine Türkiye'nin yapımı olan Kış Güneşi adlı dizide Show TV'de, Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver ile birlikte yer almıştır. Başak Parlak, Berrak Kuş, Hakan Boyav gibi başarılı oyuncularla birlikte bu projeyi soluksuz bir şekilde devam ettirmiştir. Aşağıda dizi ve film macerası kronolojik şekilde sizlere gösterilmekte;

RUHSAR DİZİSİ MÜFİT KARAKTERİ

Hakan Gerçek , 1997 yılında Cem Davran ve Hande Ataizi'nin başrolünde oynadığı Ruhsar adlı dizide Cem Davran’ın en yakın arkadaşı rolünde olan Müfit karakterini canlandırarak ismini birçok kişiye duyurmuştur. 90’lı yılların unutulmaz dizisi Ruhsar bir çok reyting rekoru kırarak tarihe kendini yazdırmıştır. Bu özel projenin parçası olan, kendine özgü hareketleri ile oluşturduğu tiplemeye başarılı bir can vermiştir. Ruhsar dizisi bir çok insan tarafından nefessiz bölümleri beklenen, bu dünya ve öbür dünya arasındaki hikayeyi anlatan bir türk komedisidir. Eşini kaybeden ve ruhsal bozuklukları olan birini canlandıran Cem Davran, Hakan Gerçek ile karşılıklı sahnelerinde milyonları güldürmüştür.

KIŞ GÜNEŞİ DİZİSİ YAKUP ROLÜ

Hakan Gerçek'in son yıllarda ekran önünde dikkat çektiği proje ise Show TV'de yayınlanan Kış Güneşi adlı dizi olmuştur. Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver'in baş rolde oldukları Kış Güneşi dizisinde rol alan Hakan Gerçek, bu dizide Yakup karakteri ile ekrana gelmiştir.

Hakan Gerçek Kişisel Bilgiler

Hakan Gerçek Kaç Yaşında?Hakan Gerçek 05.03.1964 doğumlu ve 53 yaşındadır.
Hakan Gerçek Evli Mi?Yeliz Gerçek ile evli ve bir kızı vardır.
Hakan Gerçek'in Boyu Kaç?Hakan Gerçek 1.69 cm'dir.
Hakan Gerçek'in Burcu Nedir?Hakan Gerçek kahverengi gözlüdür.

Rol Aldığı Yerler

  • 2016 - Kış Güneşi
  • 2010 - Çakıl Taşları
  • 2009 - Yapma Diyorum
  • 2005 - Davetsiz Misafir
  • 2004 - Bir Dilim Aşk
  • 2003 - Sevdim Seni Bir Kere
  • 2002 - Beşik Kertmesi
  • 2000 - Çarli İş Başında
  • 1997 - Ruhsar
  • 1996 - Yaz Evi

Benzer Biyografi Yazıları

Şenay Gürler Kimdir?
Şenay Gürler
Oyuncu
Okan Selvi Kimdir?
Okan Selvi
Oyuncu
Başak Parlak Kimdir?
Başak Parlak
Oyuncu
Buse Varol Kimdir?
Buse Varol
Oyuncu
Berrak Kuş Kimdir?
Berrak Kuş
Oyuncu
Hakan Boyav Kimdir?
Hakan Boyav
Oyuncu

Kış Güneşi, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir