Hafize Gaye Erkan

Biyografi Güncellenme Tarihi: 12.05.2017 14:49
Hafize Gaye Erkan

Hafize Gaye Erkan Hakkında Kısaca

Adı Soyadı
:
Hafize Gaye Erkan
Yaşı
:
35 (1982 doğumlu)
Meslek
:
Finans Profesörü
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah
Eğitim
:
Boğaziçi Üniversitesi - Harvard Business School - Princeton University

Hafize Gaye Erkan Kimdir? Biyografisi

Hafize Gaye Erkan 1982 yılında dünyaya gelmiştir. Üniversite sınavında Türkiye genelinde 26.olarak Boğaziçi Üniversitesi Endüstrisi Mühendisliği Bölümü’nü kazanan Hafize Gaye Erkan, okuduğu okulu oldukça yüksek bir puanla bitirmiş ve Dünya'nın en iyi üniversiteleri arasında sayılan 9 üniversiten burs teklifi almıştır. 

Kendisine gelen teklifler arasında Princeton Üniversitesi'ni tercih eden Hafize Gaye Erkan, "Onursal doktora" bursu karşılığında bir ev, ayda 3 bin 200 dolar cep harçlığı ve ABD Ulusal Bilim Vakfı araştırmaları için sınırsız bütçe hakkının da sahibi oldu. 

ABD'deki başarıları sonucu Türkiye'yi de fazlasıyla gururlandıran bir isim haline gelen Hafize Gaye ErkanGoldman Sachs aralarında olmak üzere bir çok finans deviyle çalıştı. 1985 yılında kurulmuş olan First Republic Bank ile çalışmaya başlayan Hafize Gaye Erkan, Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra Yatırım Bölümü Başkanı ve Risk Yönetimi Eş Başkanı unvanlarının da sahibi oldu. 

Göstermiş olduğu üstün başarılar sonucu Hafize Gaye Erkan'a çalıştığı First Republic Bank tarafından "Başkanlık" görevi verildi ve bu başarısı Dünya çapında konuşuldu. 

Hakkında

  • Goldman Sachs gibi bir çok finans deviyle çalışan Hafize Gaye Erkan, 2017 yılında ABD'de First Republic Bank’ın “Başkanlık” görevine yükselmiştir.

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)

Benzer Biyografi Yazıları

Hafize Gaye Erkan yer aldığı ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.