İlgini çekebilir

Nik Xhelilaj kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 08.03.2019 18:30

Hacı Mehmet Güner Kimdir ?

Hacı Mehmet Güner Biyografisi

Hacı Mehmet Güner kimdir? Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kahramanmaraş şehrinde gördüğü ve çok hoşuna giden Abdulhamid Han Camii Mimarı Hacı Mehmet Güner'e İstanbul'da da böyle bir cami görmek istediğini söylemiştir. Yapımı 2013 yılında Üsküdar'da başlayan Çamlıca Camii mimarı Hacı Mehmet Güner kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Biyografisi yazımızda!

Hacı Mehmet Güner Camileri

Bu yazıda yer alan başlıklar

Hacı Mehmet Güner'in Biyografisi
Yaptığı Hizmet ve Görevler
En öne çıkan projeleri

 

Hacı Mehmet Güner Kimdir?

Hacı Mehmet Güner 1967 yılında Kahramanmaraş ilinde dünyaya geldi. Baba ve dedeleri, anne tarafı da aynı şekilde Kahramanmaraş kökenlidir. İlkokul ve ortaokul eğitimini doğduğu ilde tamamladı. Aynı şekilde Lise eğitimini de Kahramanmaraş ili merkezinde okudu. 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini kazandı. 1988 yılında mimar unvanı elde ederek İTÜ Mimarlık Bölümünü başarıyla tamamlayarak mezun oldu. Evli olan Hacı Mehmet Güner üç çocuk babasıdır.

Yaptığı Görevler

Mezun olduktan bir yıl sonra doğduğu il olan Kahramanmaraş'ta belediye bünyesinde kamu görevlisi olarak işe başladı. Yapı Ruhsat işleri, Kaçak Yapı denetim ve kontrolü gibi alanlarda İmar Müdürlüğünde müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı zamanda Fen İşleri, Etüt Plan ve Proje, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü gibi görevlerde bulundu.

1996 senesinde memleketinde bulunan Kahramanmaraş Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyesi seçildi ve sonrasında da Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Kahramanmaraş Belediye Spor Yönetim Kurulunda 2.Başkan olarak görevde bulundu.

Kahramanmaraş Belediyesi için yeni bir hizmet binası yapılma kararı alındı ve bu bina ile birlikte Kültür Parkı için düzenlenen yarışmada Raportör olarak yer aldı. Mimarlar odası için de yapılacak olan hizmet binası için düzenlenen proje yarışmasında jüri üyeliği yaptı.

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Temmuz 2012 tarihinde T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevine atandı. Sonrasında ise  İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı oldu. Daha sonra aynı kurumda İl Müdürü olarak göreve devam etti. 25 Nisan 2014 tarihinde ise Bakanlık Müşavirliği görevi yaptı. Tekrardan 17 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak göreve geri getirildi ve görevine devam etmektedir. Aynı zamanda da Belediye encümen üyeliği, Uzlaşma komisyon üyeliği, Sultan Abdülhamidhan Vakfı Yönetim kurulu üyeliği, Kahramanmaraş İTÜ’lüler Derneği denetim kurulu üyeliği, OSB yönetim kurulu üyeliği, Katı atık bertaraf tesisleri yapma ve işletme birliği teknik işler şefliği görevlerini devam ettirmektedir.

Hacı Mehmet Güner'in Projeleri

İstanbul Çamlıca Camii Proje Koordinatörü ve Mimarlığı
Kahramanmaraş Abdülhamidhan Camii Mimarlığı
Yenişehir Çok-katlı Otoparkı
Şehirlerarası ve İlçe Terminali
Kahramanmaraş İtfaiye Binası
Kahramanmaraş Binevler Sosyal Tesisleri
Kahramanmaraş Saçaklızade Kütüphanesi
İzmit/Kocaeli Rahmet Camii
Serintepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu
Belediye İlköğretim Okulu

 

 

Cami Projeleri

  • Çamlıca Camii - İstanbul
  • Abdulhamid Han Camii - Kahramanmaraş
  • Rahmet Camii - İzmit/Kocaeli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir