İlgini çekebilir

Belma Belen kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.11.2017 04:38
Gün Koper Kimdir?
indirim7.com

Gün Koper Kimdir ?

Gün Koper Biyografisi

Gün Koper kimdir,  9 Temmuz 1986 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Gün Koper lisede tiyatro ile ilgilenmeye başlamış ve ailesinin desteği ile oyuncu olmaya karar vermiştir. İstanbul Büyükşehir tiyatrosunda bir çok oyunlarda yer almış olan yetenekli oyuncu usta isimler Berrin Koper ve Macit Koper'in oğludur.

Ağustos 2016'da Opera ve Bale sanatçısı Melike Manav ile evlenmiştir.

2004-2008 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olduktan sınra "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım", "Kırmızı Pazartesi","Sokak Kedileri", "Küçük Burjuva Düğünü",  "Bozuk Düzen" ve "Binali ile Temir" isimli tiyatro oyunlarında yer almıştır.

Gün Koper Dizi ve Filmleri

Ekran karşısındaki ilk projesi 16 Aralık 2011 tarihinde vizyona giren ve Serkan Acar'ın yönetmenliğini yaptığı "Aşk ve Devrim" filmi olmuştur.  Aşk ve Devrim filminde canlandırdığı Kemal karakterinde gösterdiği başarılı performanstan sonra 23.Ankara Film Festivali ve 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali  ödüllerinden "Umut Veren Genç Erkek Oyuncu" ödülünü ve Uluslararası İzmir Film Festivali ödüllerinde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü almıştır.

Bir sonraki projesi ise senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımını Ersan Arsever'in üstlendiği "Bir Ses Böler Geceyi" filminde yer almıştır. 23 Mart 2012 yılında vizyona giren filmde İsmayil karakterini canlandırmıştır.

Gün Koper'in dizi kariyerindeki ilk projesi ise 2012 yılında yayınlanan ve çok sevilen dizilerden biri olan "Öyle Bir Geçer Zaman ki" dizisinde yer alması olmuştur. Dizide çok sevilen karakterlerden olan küçük Osman karakterinin 3. Sezon'da 10 yıl sonraki halini canlandırmıştır.  Daha sonrasında ise 2014 yılında yayınlanan "Boynu Bükükler" dizisinde Yılmaz karakterini canlandırmıştır.

29 Ocak 2016 tarihinde vizyona giren ve Cem Yılmaz'ın başrol de olduğu "İftarlık Gazoz" filminde yer almıştır. Berat Efe Parlar'ın canlandırdığı Adem karakterinin Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisnde olduğu gibi büyüklük zamanını oynamıştır.

Son projesi ise 12 Mayıs 2017'de gişesi verilen, senarist ve yönetmenliğini Erhan Tuncer'in yaptığı Ağustos Böcekleri ve Karıncalar filminde Kemal karakteridir.

Gün Koper Foto Galeri

Gün Koper Projeleri

  • 2011 - Aşk ve Devrim (Kemal)
  • 2011 - Bir Ses Böler Geceyi (İsmayil)
  • 2012 - Öyle Bir Geçer Zaman ki (Osman)
  • 2014 - Boynu Bükükler (Yılmaz)
  • 2015 - İftarlık Gazoz (Adem)
  • 2016 - Ağustos Böcekleri ve Karıncalalar (Kemal)

Benzer Biyografiler

Renan Bilek
Renan Bilek
Oyuncu
Deniz Altan Kimdir?
Deniz Altan
Oyuncu
Tuba Ünsal
Tuba Ünsal
Oyuncu
Ayça Bingöl (Babam ve Ailesi Nilgün) Kimdir?
Ayça Bingöl
Oyuncu
Farah Zeynep Abdullah Kimdir?
Farah Zeynep Abdullah
Oyuncu
Ece Çeşmioğlu Kimdir?
Ece Çeşmioğlu
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir