Gülseren Topuz Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 08.10.2019 17:05

Gülseren Topuz Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Gülseren Topuz
Doğum Tarihi
:
1957 (62 Yaşında)
Meslek
:
Ekonomist, Yr. Dç. Dr., Eski Milletvekili
Doğum Yeri
:
İstanbul
Eğitim
:
Ankara Üniversitesi İktisat Bölümü
Medeni Hali
:
Evli (Prof. Dr. Erkan Topuz ile)

Gülseren Topuz Kimdir ?

Gülseren Topuz kimdir? 22. dönem Ak Parti İstanbul Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletvekilliği yapmış olan Gülseren Topuz kaç yaşındadır? Nereli? Evli mi? Eşi kim? İşte biyografisi ve kısaca hayatı!

Gülseren Topuz, 1957 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi İstatistik Bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Bölümünde ise İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yüksek ihtisasını tamamladı. ,

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde Para ve Banka konulu doktora tezi ile Yr. Dç. Dr. unvanını aldı. Gülseren Topuz hem öğretim üyesi olarak hem ekonomist olarak kariyerini devam ettirdi. 

İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü ve Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı. Bir çok öğrenciye ders anlatan Gülseren Topuz, bir süre Kocaeli Üniversitesinde İktisat Tarihi Anabilim Dalı Başkanı ve İktisat Bölümü Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ak Parti'nin İstanbul'da belediye başkanlığında bulunduğu yıllar içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Danışman olarak görev yaptı.

62 yaşında olan Gülseren Topuz iyi derecede İngilizce konuşabilmektedir. Gülseren Topuz,  İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erkan Topuz ile evlidir.

ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)