İlgini çekebilir

Ayşegül Melisa Doğan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.05.2017 18:01
Gülhan Tekin

Gülhan Tekin Kimdir ?

Gülhan Tekin Biyografisi

Gülhan Tekin Kimdir ? Oyuncu ve Senarist olarak tanınan Gülhan Tekin 1975 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Gülhan Tekin, "Dramatik Yazarlık" eğitimi almıştır. 

Oyunculuk kariyerinden önce reklam ajanslarında metin yazarlığı, reji asistanlığı, sanat yönetmenliği gibi işler yapan Gülhan Tekin, Demet Akbağ ile Yılmaz Erdoğan'ın kadrosunda yer aldığı bir zamanların fenomen tiyatro programı Bir Demet Tiyatro ile ekranlara adım atmıştır. 

Gülhan Tekin Çok Güzel Hareketler Bunlar

ATV ekranlarının sevilen dizisi olan ve senaryosunu Gülse Birsel'in kaleme aldığı Avrupa Yakası dizisinde de rol almış olan Gülhan Tekin, asıl yükselişini ise ekranlara Eser Yenenler, Oğuzhan Koç, Pelin Öztekin, Şahin Irmak, Burcu Gönder, Büşra Pekin gibi isimleri kazandırmış olan Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı komedi programı sayesinde yakalamıştır. 

Gülhan Tekin Hasan Elmas Çifti

1975 doğumlu olan ve 2017 Mayıs ayı itibarı ile 42 yaşında olan Gülhan Tekin'in kendinden yaşça küçük olan sevgilisi Hasan Elmas ile 2015 yılında yaptığı evlilik çok konuşulmuştur. Uzun süre birlikte olan Gülhan Tekin ve Hasan Elmas çifti 2015 yılından beri evli olup, mutlu bir şekilde evliliklerini sürdürmektedir. 

Türk Malı Dizisi Hidayet Balık Rolü

2017 yaz sezonunda ekranlara yeniden dönen Türk Malı dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olan Gülhan Tekin, Şafak Sezer, Hasibe Eren, Buse Narcı, Nergis Kumbasar gibi oyuncularla birlikte çalışmıştır. 

Gülhan Tekin Türk Malı dizisinde Hidayet Balık karakterini canlandırmıştır. 

Gülhan Tekin Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ayça Erturan Kimdir?
Ayça Erturan
Oyuncu
Mehmet Ali Erbil
Mehmet Ali Erbil
Oyuncu
Engin Günaydın
Engin Günaydın
Oyuncu
Polina Ch
Polina Ch
Manken Oyuncu
Nergis Kumbasar
Nergis Kumbasar
Oyuncu
Hasibe Eren Kimdir?
Hasibe Eren
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.