İlgini çekebilir

Çağla Özavcı kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 17.01.2018 20:39

Gulbeddin Hikmetyar Foto Galeri

Hikmetyar Kimdir?

Hikmetyar Kimdir?

Gulbettin Hikmetyar, 1947 yılında Afganistan'ın kuzeyinde bulunan Kunduz Vilayeti'nin merkezi ''Kunduz'' şehrinde dünyaya geldi. Daha önceden Afaganistan'ın başbakanı olan Gulbettin Hikmetyar kimdir? Kaç yaşında? Nereli? İşte Hikmetyar hakkında tüm detaylar...

Gulbettin Hikmetyar, daha çok yaptığı mücadeleci karakteriyle tanınmıştır. Siyasi alanda yaşanan savaşlarda ön plana çıkan Hikmetyar, Afganistan hükumetinde başbakan olarak görevde bulundu.   ABD'nin Sovyetler'e karşı destekte bulunduğu Afgan mücahitlerin lideriydi. 

 1996 senesinde Afganistan'ın başkenti olan Kâbil'deki radyo ve televizyonlarda müzik yayınlanmasının yasaklanmasını emir olarak veren kişidir. 

Geçtiğimiz günlerde, Hizb-i İslami Partisi lideri olan Gulbettin Hikmetyar İran'ın DAEŞ oyununu Afganistan'da devam ettirmek istediğini açıklamıştı. 


Gulbeddin Hikmetyar Kişisel Bilgiler


ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

1 Yorum

  1. Mücahid..

    14 Nisan 2019 at 04:40

    Bu mucahit biri ve deaş ile hiç ilgisi yok son derece dindar ve dinine sadık sunni biri EYÝ AMERİKA MAKSADINA ULAŞAMAYACAKSIN EY SİYONİST MAKSADINA ULAŞAMAYACAKSINIZ. “ONLAR ALLAH’IN NURUNU NEFESLERİ İLE SÖNDÜRMEĞE ÇALIIŞIR AMMA ALLAH NURUNU TAMAMLAYICIDIR.”(ĞAYZINIZLA GEBERİN EYY KÜFÂR.)

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir