İlgini çekebilir

Jessica May Drociunas kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.10.2016 22:42
Gözde Kaya Kimdir?

Gözde Kaya Kimdir ?

Gözde Kaya Biyografisi

13 Ağustos 1988 senesinde Antalya’da dünyaya gelen güzel ve geç oyuncu ilkokul ve lise eğitimini de yine Antalya’da tamamlamıştır. Üniversite yılları İzmir’de geçmiştir. 1,65 boyunda, 52 kg. ağırlığındadır. Mavi gözleri ve dalgalı saçlarıyla, aslan burcu kadınıdır.  Oyunculuk hayatı da bu dönemde İzmir’de Nihat Odabaşı ile tanışması sayesinde başlamıştır. Nihat Odabaşı ile tanışmasından sonra bu tanışıklığın sayesinde dizilerde ihtiyaç oldukça ufak tefek rollerde yer almış, reklam filmlerinde de oynamaya başlamıştır. Hayvanseverliği ile de bilinmektedir.

Tüm bu yan roller ve oyunculuk alıştırmalarından sonra ilk büyük projesi 2011 senesinde Kalbim Seni Seçti isimli dizidir. Bu dizide yer alarak profesyonel olarak bir dizi oyuncusu statüsüne yükselmiştir. 2012 yılında Uçurum isimli dizide kendisinden söz ettirmeyi başardı ve hemen ardından 2013 yılında Benim Hala Umudum Var isimli dizide yer aldı. Her sene yeni bir dizi projesinde görmeye alıştığımız, Gözde Kaya, 2014 yılında Gölgedekiler isimli dizide hemen ardından da 2015 yılında Sil Baştan isimli dizide yer aldı.

2015 senesinde yer aldığı Sil Baştan isimli dizi sekiz bölüm sonra sonlanınca aynı yıl içerisinde soluğu hemen başka bir dizide aldı ve aynı sene içerisinde çokça tanınmasını sağlayan Çilek Kokusu isimli diziye geçti. Bu dizide canlandırdığı Çağla karakteri ile izleyiciden tam not almayı başarmıştır.

Hayranları tarafından sıklıkla ABD’li ünlü oyuncu Amanda Seyfried’e benzetilmektedir.

Gözde Kaya Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

  • 2015 – Çilek Kokusu
  • 2014 – Sil Baştan
  • 2014 – Gölgedekiler
  • 2013 – Benim Hala Umudum Var
  • 2012 – Uçurum
  • 2011 – Kalbim Seni Seçti

Benzer Biyografiler

Anıl Çelik Kimdir?
Anıl Çelik
Oyuncu
Ekin Mert Daymaz Kimdir?
Ekin Mert Daymaz
Oyuncu
Dilara Gönder
Dilara Gönder
Sunucu
Murat Başoğlu Kimdir?
Murat Başoğlu
Oyuncu Sunucu
Utku Ateş (Çilek Kokusu Barış) Kimdir?
Utku Ateş
Oyuncu
Bora Cengiz Kimdir?
Bora Cengiz
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir