İlgini çekebilir

Kaan Sevi kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 30.07.2018 19:16

Gaye Usluer Foto Galeri

Gaye Usluer Vikipedi
Gaye Usluer Vikipedi

Gaye Usluer Vikipedi, Wikiedia, Wiki, Kim, işte biyografisi!

Gaye Usluer, 25 Mart 1957 tarihinde Eskişehir'de doğdu. Akademisyen ve aynı zamanda Siyasetçi olan Gaye Usluer, Cumhuriyet Halk Partisi 25 ve 26. Dönem Milletvekilidir. Babasının Seyfettin bey, annesi Nezaket hanımdır.

Gaye Usluer'in Eğitim Hayatı

Başkent Ankara'da bulunan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.  Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji dalında uzmanlığını tamamlamıştır. Cumhuriyetin ilk üniversitesi olan Ankara Üniversitesinde Siyasal Bilgiler Fakültesinde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Memleketi Eskişehir'de bulunan Osmangazi Üniversitesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1973 yılında İngiltere'de kurulan Oxford John Raddcliff hastanesinde kısa süre öğretim üyeliği yaptı.

Gaye Usluer Tıp Doktoru, Prof Dr. ve aynı zamanda CHP Parti Meclisi üyesidir. Eşi Mustafa Usluer 6 Nisan 2014 tarihinde, Eskişehir'de geçirdiği rahatsızlık sebebiyle 61 yaşında hayatını kaybetmiştir. İki çocuğu vardır.

Cumhuriyet Halk Partisinin artık değişime gitme zamanının geldiğini destekleyenlerden birisi olan Usluer, Twitter üzerinden yaptığı "Bugün saat 17.30’da imza verme işlemi sona ermiştir. Noter Tasdikli yeterli sayıda imzayı birleştirerek Perşembe günü Genel Merkezimize teslim edeceğiz. #DeğisimveUmutKurultayı’na destek veren tüm Delegelerimize yürekten teşekkür ederiz. #değişimumuttur" açıklamasıyla gündeme gelmiştir.

Gaye Usluer'in twitter hesabı: https://twitter.com/gayeusluer

Gaye Usluer Kişisel Bilgiler

Benzer Biyografi Yazıları

Ümit Kocasakal Kimdir?
Ümit Kocasakal
Avukat Siyasetçi
Ekrem İmamoğlu Kimdir?
Ekrem İmamoğlu
Siyasetçi
Gaye Usluer Kimdir?
Gaye Usluer
Siyasetçi
Polat Şaroğlu Kimdir?
Polat Şaroğlu
Siyasetçi
Sezgin Tanrıkulu
Siyasetçi
Aykurt Nuhoğlu
Siyasetçi

CHP, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.