İlgini çekebilir

Özge Ulusoy kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.02.2017 16:51
Gamze Karaman Kimdir?

Gamze Karaman Kimdir ?

Gamze Karaman Biyografisi

Gamze Karaman, 16 Ekim 1982 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren ailesinin de desteği ile birlikte spor ile iç içe bir yaşantı içerisinde olan ve bununla birlikte güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Karaman, eğitim hayatını da spor üzerine yönlendirmiştir.

Başarılı geçen lise hayatının ardından kısa bir süre içerisinde Marmara Üniversitesi Spor Akademisi bölümünü kazanarak buradan başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Üniversite yıllarında da güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Karaman, zaman içerisinde yetenek avcılarının da radarına girmiş ve bu anlamda çok ciddi şekilde fark yaratmıştır.

MODELLİK YARIŞMALARINDA DERECELER ELDE ETTİ

Gamze Karaman, profesyonel olarak hentbol ile ilgilenmek ile birlikte zaman içerisinde güzelliğine yönelik övgüleri ve önerileri de dikkate alarak model olma yolunda somut adımlar atmıştır. 2003 yılında düzenlenen Miss Model of Turkey yarışmasında Türkiye Güzeli seçilerek bu anlamda adından ciddi anlamda söz ettirmiştir.

Ertesi sene 2004 Miss Globe International yarışmasına ülkemizi temsilen katılarak çok ciddi bir kesimi kendisine hayran bırakan Karaman, bu yarışmada da ikincilik derecesini elde etmiştir. Kısa zaman içerisinde ülkemiz genelinde de popüler hale gelmiş ve oyunculuk teklifleri almıştır.

2007 YILINDA ÇILGIN DERSANE FİLMİ İLE PROFESYONEL OYUNCULUK KARİYERİNE BAŞLADI

Kısa bir zaman dilimi içerisinde güzelliği ile dilden dile yayılan ve aynı zamanda modellik hayatını da aktif bir şekilde sürdüren Gamze Karaman, zaman içerisinde film ve dizi oyunculuğuna aktif bir şekilde başlamış ve ilk projesine 2007 yılında Çılgın Dersane filmi ile çıkmıştır. Cüneyt Arkın, Yağmur Atacan, Duygu Çetinkaya, Tuba Ünsal gibi isimler ile birlikte ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

2009 YILINDA MAKBER DİZİSİNDE ADINDAN SÖZ ETTİRMİŞTİR

Zaman içerisinde dilden dile yayılan ve insanların da tanıdığı isimlerden birisi olarak dikkatleri çekmeyi başaran Gamze Karaman, 2009 yılında Makber dizisi kadrosunda yer almıştır. Seda Bakan, Devrim Nas, Murat Başoğlu gibi isimlerin yer aldığı dizi projesi çok fazla tutulmamış ve sadece 6 bölüm sürmüştür.

2012 YILINDA HAREM DİZİSİNDE YER ALDI

Seneler 2012 olduğunda Gani Müjde imzalı sitcom komedi dizilerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Harem dizisi oyuncuları arasında yer almış ve adından yine söz ettirmeyi başarmıştır. Levent Üzümcü, Nurseli İdiz, Önder Açıkbaş gibi isimlerin yer aldığı proje 32 bölüm sonunda final vermiştir.

2014 YILINDA DÜŞLER VE UMUTLAR DİZİSİNDE DE YER ALDI

2014 yılının iddialı bir şekilde televizyon ekranlarına gelen ve çok ciddi bir kesimi kendisine hayran bırakan dizi projelerinden birisi olan Düşler ve Umutlar kadrosunda da kendisine yer buldu. Charles Dickens romanından uyarlanan bu dizide Mustafa Uğurlu, Avni Yalçın gibi isimler yer aldı ve 5 bölüm sonunda final vermek durumunda kaldı.

YAKIN ZAMANDA NEDİM KEÇELİ İLE EVLENİYOR

Eski Türkiye güzeli, şu sıralar yapacağı evlilik ile gündeme gelmeyi başarmıştır. Türkiye’nin ünlü iş adamlarından birisi olarak dikkatleri çeken Nedim Keçeli ile hayatını birleştirme yolunda olan Gamze Karaman, düğününü ise dünyaca ünlü San Clemente Adası içerisinde bulunan Kempinski Otel kapsamında gerçekleştirecek.

Gamze Karaman Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • 2007 - Çılgın Dersane
  • 2008 - Sıfır Noktası
  • 2008 - Aman Annem Görmesin
  • 2009 - Makber
  • 2010 - Kızım Nerede?
  • 2012 - Harem
  • 2014 - Düşler ve Umutlar

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.