İlgini çekebilir

Beyti Engin kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 18.07.2017 15:30

Gamze Balım Foto Galeri

Gamze Balım (Şevkat Yerimdar Ayça) Nereli?
Gamze Balım (Şevkat Yerimdar Ayça) Nereli?

İzmir

Henüz dizilere yeni yeni aşina olsa da oyunculuktan önce ekranlarda mankenlik mesleği ile gündeme gelen Gamze Balım Kimdir?

Gamze Balım 1994 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü mezunu olan Gamze Balım, katıldığı bir güzellik yarışması ile dikkat çekmiştir.

2015 yılında düzenlenen ve Türkiye'nin en güzel kızının seçildiği Miss Turkey adlı yarışmaya katılan Gamze Balım, bu yarışma ile adını duyurmuştur. Miss Turkey 2015'e katıldıktan sonra Miss and Mr Fashion adlı yarışmaya da katılan ve bu yarışmada 2. seçilen Gamze Balım, sonrasında mankenlik kariyerine başlamıştır.

Çeşitli defilelerde podyuma çıkan ve düzgün fiziği ile güzelliği sayesinde dikkat çeken bir isim haline gelen Gamze Balım, mankenliğin yanı sıra oyunculuk eğitimi almıştır. Aldığı oyunculuk eğitiminden sonra dizi projelerinde yer almaya başlayan Gamze Balım ekranın dikkat çeken yapımlarında boy göstermiştir. 

Gamze Balım 'ın Oynadığı Diziler

Manken ve oyuncu Gamze Balım, ekran önüne ilk olarak Star TV'de yayınlanmış olan ve izleyicilerin en çok takip ettiği yapımlar arasında olan Paramparça dizisi ile çıkmıştır.

Baş rollerde Erkan Petekkaya ile Nurgül Yeşilçay'ın bulunduğu Paramparça dizisi Gamze Balım için de oyunculuk kariyerine güzel bir başlangıç olmuştur.

Şevkat Yerimdar Dizisi Ayça Rolü

Mankenlikten sonra oyunculuğa da hızlı bir şekilde adapte olan Gamze Balım, rol aldığı ilk dizide dikkat çeken bir isim olmuş ve devamında da güzel projelerle ekran önünde kalmaya devam etmiştir.

Gamze Balım Fox TV ekranında yayınlanan, Başak Parlak ile Özgürcan Çevik'in baş rolde yer aldığı sevilen dizi Şevkat Yerimdar dizisinde oynamış, bu dizide de Ayça rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Gamze Balım instagram adresi: instagram.com/gamzebalim

Gamze Balım Kişisel Bilgiler

Yer Aldığı Projeler

  • Şevkat Yerimdar
  • Paramparça
  • Miss Turkey 2015

Benzer Biyografi Yazıları

Ayta Sözeri Kimdir?
Ayta Sözeri
Müzisyen
Ebru Özkan Kimdir?
Ebru Özkan
Oyuncu
Gamze Balım Kimdir?
Gamze Balım
Oyuncu
Civan Canova Kimdir?
Civan Canova
Oyuncu
Efecan Şenolsun Kimdir?
Efecan Şenolsun
Oyuncu
Güneş Emir Kimdir?
Güneş Emir
Oyuncu

Paramparça, Şevkat Yerimdar, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir