İlgini çekebilir

Banu Zeytinoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.07.2017 16:32
Gamze Balım Kimdir?

Gamze Balım Kimdir ?

Gamze Balım Biyografisi

Henüz dizilere yeni yeni aşina olsa da oyunculuktan önce ekranlarda mankenlik mesleği ile gündeme gelen Gamze Balım Kimdir?

Gamze Balım 1994 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü mezunu olan Gamze Balım, katıldığı bir güzellik yarışması ile dikkat çekmiştir.

2015 yılında düzenlenen ve Türkiye'nin en güzel kızının seçildiği Miss Turkey adlı yarışmaya katılan Gamze Balım, bu yarışma ile adını duyurmuştur. Miss Turkey 2015'e katıldıktan sonra Miss and Mr Fashion adlı yarışmaya da katılan ve bu yarışmada 2. seçilen Gamze Balım, sonrasında mankenlik kariyerine başlamıştır.

Çeşitli defilelerde podyuma çıkan ve düzgün fiziği ile güzelliği sayesinde dikkat çeken bir isim haline gelen Gamze Balım, mankenliğin yanı sıra oyunculuk eğitimi almıştır. Aldığı oyunculuk eğitiminden sonra dizi projelerinde yer almaya başlayan Gamze Balım ekranın dikkat çeken yapımlarında boy göstermiştir. 

Gamze Balım 'ın Oynadığı Diziler

Manken ve oyuncu Gamze Balım, ekran önüne ilk olarak Star TV'de yayınlanmış olan ve izleyicilerin en çok takip ettiği yapımlar arasında olan Paramparça dizisi ile çıkmıştır.

Baş rollerde Erkan Petekkaya ile Nurgül Yeşilçay'ın bulunduğu Paramparça dizisi Gamze Balım için de oyunculuk kariyerine güzel bir başlangıç olmuştur.

Şevkat Yerimdar Dizisi Ayça Rolü

Mankenlikten sonra oyunculuğa da hızlı bir şekilde adapte olan Gamze Balım, rol aldığı ilk dizide dikkat çeken bir isim olmuş ve devamında da güzel projelerle ekran önünde kalmaya devam etmiştir.

Gamze Balım Fox TV ekranında yayınlanan, Başak Parlak ile Özgürcan Çevik'in baş rolde yer aldığı sevilen dizi Şevkat Yerimdar dizisinde oynamış, bu dizide de Ayça rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Gamze Balım instagram adresi: instagram.com/gamzebalim

Gamze Balım Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Başak Akbay Kimdir?
Başak Akbay
Oyuncu
Leyla Tanlar Kimdir?
Leyla Tanlar
Oyuncu
Aslıhan Kapanşahin Kimdir?
Aslıhan Kapanşahin
Oyuncu
Murat Akkoyunlu Kimdir?
Murat Akkoyunlu
Oyuncu
Canan Maktal Kimdir?
Canan Maktal
Oyuncu
Barış Falay Kimdir?
Barış Falay
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.