İlgini çekebilir

Emre Ubeyli kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.01.2017 20:33
Furkan Kızılay Kimdir?

Furkan Kızılay Kimdir ?

Furkan Kızılay Biyografisi

Furkan Kızılay, 30 Kasım 1990 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren enteresan kişiliği ve turuncu saç rengi ile insanların gözünde ciddi anlamda ön plana çıkmayı başaran Furkan Kızılay, zaman içerisinde dizi yapımcılarının da dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmış ve bu anlamda fark yaratmıştır.

Herhangi bir oyunculuk eğitimi almayan ancak enteresan görüntüsü ile birlikte insanların ilgisini çekmeyi başaran Kızılay, zaman içerisinde yapımcıların gözdesi olmayı başarmıştır ve dizilerde yer almak adına somut adımlar atmıştır.

HENÜZ 12 YAŞINDA ÇOCUKLAR DUYMASIN DİZİSİNE GİRDİ

Seneler 2002 yılını gösterdiğinde televizyon ekranlarının en çok sevilen dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Çocuklar Duymasın dizisi kadrosunda Furkan Kızılay ismini HAVUÇ karakteri ile tanıma fırsatına sahip olduk. Dizinin ustalar ile dolu oyuncu kadrosunda çok kısa bir zaman dilimi içerisinde kendisini sevdirmeyi başarmıştır.

Havuç karakterinin kısa zaman içerisinde popüler olmasını sağlayan Kızılay, bu dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Özgür Ozan ve Zeyno Günenç gibi isimler ile birlikte oynayarak ön plana çıktı.

2007 YILINDA EMRET KOMUTANIM ŞAH MAT BEYAZPERDE PROJESİ OLDU

Dizi yayını süreci boyunca dikkatleri çeken ve zaman içerisinde beyazperde aktarılan Emret Komutanım Şah Mat filmi kadrosunda da kendisine yer bulma fırsatını yakalamış ve yeniden dizi projesinin ardından sevenlerinin karşısına çıkma başarısını göstermiştir.

Filmin kadrosunda Seda Akman, Sarp Levendoğlu ve Mehmet Ali Erbil gibi isimler de yer almıştır ve orta halli bir şekilde gişe yapmıştır.

2009 YILINDA AŞKSIN SEN ALBÜMÜNÜ ÇIKARDI

Müziğe aşık olan ve kendisini oyunculuktan daha ziyade müzik hayatı konusunda geliştirme yoluna giden Furkan Kızılay, ilk olarak profesyonel albümünü 2009 yılında Aşksın Sen albümü ile yaptı ve bu albüm ile birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde çok ciddi bir kitleye ulaşarak popülaritesini daha da fazla arttırdı.

ALBÜMLER ARKA ARKAYA GELDİ

Müzik hayatında da mükemmel başarılara imza atarak çok ciddi bir kesimin beğenisini kazanmayı başaran Furkan Kızılay, zaman içerisinde yapımcıların da desteği ile birlikte çok farklı albümler yapmıştır. Bu albümler;

  • 2010 – Her Şey Senle
  • 2011 – Karamel Kokun
  • 2014 – Ecem
  • 2014 – Vura Vura

Olmak sureti ile ön plana çıktı ve albüm satış rakamları ile de birlikte çok ciddi anlamda sevilen isimlerden birisi olma başarısını göstermiştir.

SURVİVOR 2017 ÜNLÜLER TAKIMINA GİRDİ

TV8 ekranlarında yayınlanan ve yıllardır ülkemizin en büyük projelerinden birisi olarak reyting rekorlarını alt üst etmeyi başaran Survivor 2017 Ünlüler takımı kadrosunda kendisine yer bulma fırsatını yakalayarak bu anlamda bir adım daha ön plana çıktı.

Ünlüler takımında aynı zamanda kendisi ile birlikte Çılgın Sedat, Tarık Mengüç, Serhat Akın, İlhan Mansız gibi isimlerde yer almıştır.

Furkan Kızılay Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • 2002 - Çocuklar Duymasın
  • 2007 - Emret Komutanım Şahmat
  • 2010 - Çocuklar Duymasın (Yeniden)
  • 2017 - Survivor 2017

Benzer Biyografiler

Fulya Şahin ( Survivor 2017 Fulya )
Fulya Şahin
Yarışmacı
Ayşecan Tatari
Ayşecan Tatari
Oyuncu
Denisa Gültekin ( Survivor 2017 Denisa )
Denisa Gültekin
Yarışmacı
Serhat Akın
Serhat Akın
Sporcu
Nur Tuğba Algül
Nur Tuğba Algül
Sunucu
Bennu Gerede
Bennu Gerede
Fotoğrafçı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir