İlgini çekebilir

Mesut Akusta kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.05.2019 02:43
Furkan Andıç Kimdir?

Furkan Andıç Kimdir ?

Furkan Andıç Biyografisi

Furkan Andıç kimdir? 4 Nisan 1990 tarihinde İstanbul’da doğan başarılı oyuncu ilköğrenimini ve lise öğrenimini burada Ataşehir’de okuyarak tamamladı. 2007 senesine geldiğimizde lise öğrenimini de tamamlayarak mezun oldu. Buradan sonra Üniversite öğrenimi için Ukrayna’ya taşındı. Kiev Politeknik Üniversitesi’nde ilk senesinde dil eğitimini almak için hazırlık okudu. Furkan Andıç ikinci senesinde de ekonomi bölümünü okumaya başladı. Ülkemizde uygulanan denklik politikası sebebiyle üniversitesini yarıda bırakarak İstanbul’da geri döndü. Buraya geldikten sonra Bilgi Üniversitesi’ni kazanarak radyo ve televizyon bölümünü okumaya başladı. 2011 - 2012 eğitim yılının birinci döneminde ise Yeditepe Üniversitesi’nde görsel iletişim ve tasarım bölümüne yatay geçiş yaptı.

Yeditepe Üniversitesi’nde okumakta olan başarılı oyuncu aynı zaman içerisine dizi teklifleri aldı. 2007 senesinden itibaren günümüze kadar farklı farklı dizi projelerinde yer aldı. Bu projelerde gerek oyunculuğunun kaliteli olması sebebiyle gerekse de fiziğinin güzel olmasından ötürü kısa süre içerisinde büyük beğeni topladı. Furkan Andıç yer aldığı dizilerde gerek diğer oyuncular tarafından gerekse de ekran başındaki izleyiciler tarafından çok büyük ilgi toplamıştır. Başarılı dizilerde oyunculuk görevi üstlenmiştir. Sadece televizyon dizilerinde değil reklam filmlerinde de ekranlar karşısında olan oyuncu her geçen gün kendisini daha da fazla geliştirmektedir.

Furkan Andıç Dizileri

Reklamlarda görev alan başarılı oyuncu ilk olarak TNT ekranlarında yayınlanmış olan Kolej Günlüğü dizisinde oyuncu teklifi almıştır. 2011 senesinde bu dizide Mert karakterini canlandırmıştır. Başrol oyuncusu olarak dizide çok iyi bir şekilde kendisini temsil etmiştir. Aynı sene içerisinde de Umutsuz Ev Kadınları dizisinde de görev almıştır. Burada Levent karakterini canlandıran Furkan Andıç, yardımcı oyuncu olarak görev yapmaktadır. Seneler içerisinde farklı farklı dizilerde de görev alarak izleyiciler karşısına geçmiştir. En son ise Tatlı İntikam dizisinde rol alarak oyunculuğunu sergilemiştir.

2016 senesinde 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde aday olarak gösterilmiştir. En iyi komedi dizisi erkek oyuncu alanında adaylığı bulunmuş fakat kazanamamıştır. En iyi dizi çifti olarak ise Pelin ve Sinan karakterinde aday gösterilmiştir. Tatlı İntikam dizisi ile bu ödüle aday gösterilerek ödülü kazanmıştır. Yıllar içerisinde farklı reklam filmlerinde de oynamıştır. Eti bi dolu, Vatan Computer ve Turkcell reklamlarında rol almıştır. Oyunculuk yıllarından önce Furkan Andıç genellikle reklam filmleri ile karşımıza çıkmaktadır. Reklam filmlerindeki başarısından ötürü de kendisini artık dizilerde görebilmekteyiz. Farklı dizilerden oyunculuk teklifi aldıktan sonra artık bu alana yönelerek kariyerini dizi oyuncusu olarak devam ettirmiştir. Dizi oyuncusu olarak kendisini sürekli geliştirip günümüze kadar gelen oyuncu son zamanlarda başarısından ötürü çok taktir edilmektedir.

Furkan Andıç Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • 2019 - Her Yerde Sen
  • 2017 - Meryem
  • 2016 - Tatlı İntikam
  • 2015 - Kırgın Çiçekler
  • 2014 - Kaçak Gelinler
  • 2013 - Yağmurdan Kaçarken
  • 2013 - Aşk Ekmek Hayaller
  • 2012 - Umutsuz Ev Kadınları
  • 2011 - Kolej Günlüğü

Benzer Biyografiler

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?
Leyla Lydia Tuğutlu
Oyuncu
Fırat Altunmeşe Kimdir?
Fırat Altunmeşe
Oyuncu
Şenay Gürler Kimdir?
Şenay Gürler
Oyuncu
Gürsu Gür Kimdir?
Gürsu Gür
Oyuncu
Çağrı Çıtanak Kimdir?
Çağrı Çıtanak
Oyuncu
Bülent Seyran Kimdir?
Bülent Seyran
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir