İlgini çekebilir

Mahmut Tuncer kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.04.2017 19:18
Fulya Zenginer

Fulya Zenginer Kimdir ?

Fulya Zenginer Biyografisi

Fulya Zenginer 1989 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Çocukluğu Zeytinburnu semtinde geçen Fulya Zenginer, ilkokulu burada okumuş ardından ise Bakırköy Lisesi'ni bitirmiştir.

Üniversite eğitimini de Haliç Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde tamamlayan Fulya Zenginer, sonrasında aldığı oyunculuk eğitiminin ardından ekran kariyerine adım atmıştır. Fulya Zenginer'in rol aldığı ilk dizi, 2006 yılında Star TV'de yayınlanan İki Aile dizisi olmuştur.

Küçük Kadınlar Dizisi ile Tanındı

2008 yılında rol aldığı Kanal D ekranlarının sevilen dizisi olan ve iki sezon boyunca izleyicisi ile buluşan Küçük Kadınlar dizisi ile tanınan Fulya Zenginer, bu dizide Hande Soral, Ekin Türkmen, Elit İşcan, Ali İl gibi oyuncularla birlikte çalışmış ve baş rollerden biri olan Yeliz karakterini canlandırmıştır.

Benim İçin Üzülme Dizisi Buke Rolü ile Yükselişe Geçti

Fulya Zenginer'in kariyerinde yükselişe geçtiği yapım ise bir Karadeniz dizisi olan ve yapımcılığını Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı Benim İçin Üzülme dizisi olmuştur. 

2012 yılından 2014 yılına kadar Show TV ekranında yayınlanmış olan ve geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran Benim İçin Üzülme adlı dizide Tansel Öngel, Çağlar Ertuğrul, Öykü Çelik, Selin Şekerci gibi oyuncularla çalışan Fulya Zenginer, Benim İçin Üzülme dizisinde sevilen karakterlerden biri olan Buke karakteri ile ekrana gelmiştir.

Genç yaşına rağmen oyunculuk kariyerine 3 tane sinema filmi de sığdıran Fulya Zenginer, Sağ Sağlim, El Cin, Seni Seven Ölsün gibi filmlerde de rol almıştır.

Seni Kimler Aldı Dizisi Zehra Rolü

Ekranlardan bir süre uzak kalan Fulya Zenginer, 2017 sezonunda ATV ekranında yayınlanmaya başlayan Seni Kimler Aldı dizisi ile yeniden izleyici karşısına çıkmıştır.

Duygu Yetiş ve Yurdaer Okur gibi oyuncuların da kadrosunda yer aldığı Seni Kimler Aldı dizisinde rol alan Fulya Zenginer, bu dizide Zehra karakterini canlandırmıştır.

Fulya Zenginer Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Duygu Yetiş
Duygu Yetiş
Oyuncu
Ülkü Duru Kimdir?
Ülkü Duru
Oyuncu
Edip Tepeli
Edip Tepeli
Oyuncu
Yiğit Koçak
Yiğit Koçak
Oyuncu
Cemal Toktaş Kimdir ve Biyografi
Cemal Toktaş
Oyuncu
Serhan Yavaş
Serhan Yavaş
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir