İlgini çekebilir

Seray Kaya kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 18.02.2016 14:53

Fırat Altunmeşe Foto Galeri

Fırat Altunmeşe (Kehribar Dizisi Kemal) Kaç Yaşında?
Fırat Altunmeşe (Kehribar Dizisi Kemal) Kaç Yaşında?

Fırat Altunmeşe 16.03.1990 doğumlu ve 26 yaşındadır.

Fırat Altunmeşe, 16 Mart 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türkiye’nin sevilen Türk Halk Müziği sanatlarından birisi olan İzzet Altunmeşe’nin oğludur. Sanatçı ailede yetişen ve küçük yaşlardan itibaren kendisine oyunculuğu geleceğin mesleği olarak seçen Altunmeşe, bu anlamda somut adımlar atma yoluna gitmiştir.

Başarılı geçen eğitim hayatının ardından ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nü kazanmıştır. Bu bölümden mezun olmadan son iki sene kala burayı bırakmış ve profesyonel oyunculuk eğitimlerini alabilmek için İstanbul Craft Oyunculuk Atölyesi kadrosuna dahil olmuştur ve burada 2 sene eğitim aldıktan sonra profesyonel hayatına başlamıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu, ilk olarak 2013 yılında Vicdan dizisi ile birlikte izleyici karşısına çıkmış ve kısa zaman içerisinde çok büyük sempati topladı. Dizide kendisi ile birlikte aynı zamanda Timuçin Esen, Ahu Türkpençe, Bensu Soral ve Devrim Yakut gibi isimler yer aldı ve döneminin en sevilen dizilerinden birisiydi.

Aynı sene olan 2013 yılı içerisinde ilk beyazperde projesi Bensiz filmi kadrosunda da önemli bir rolü üstlendi. Film kısa zaman içerisinde dikkat çekti ve filmde aynı zamanda Metin Akdülger, Öykü Çelik, Turgay Tanülkü ve Nurseli İdiz gibi isimlerde yer aldı ve genç oyuncu bu projelerle kendisi daha da ileri taşıdı.

KARİYERİNİN GELİŞME YILLARI

Tüm Türkiye’nin Fırat Altunmeşe ismini tanımasına yardımcı olan proje ise Kaçak Gelinler dizisi oldu. Kısa zaman içerisinde halkın sevgilisi haline gelen bu projede yardımcı rollerden birisinde yer aldı ve en büyük deneyimi de bu oldu. Dizi, gençlik dizisi olarak da döneminin en büyük projelerinden birisi olarak yer aldı.

Dizide kendisi ile birlikte Deniz Baysal, Açelya Topaloğlu, Selin Şekerci, Ege Aydan gibi usta isimler yer aldı ve uzun bir süre televizyon ekranlarında en sevilen dizilerden birisi oldu. Televizyon dünyasına da yeni birçok yüz kazandırmayı başardı.

GÜNCEL PROJESİ

Fırat Altunmeşe, şu sıralar televizyon ekranlarına gelmesi beklenen Cesur ve Güzel dizisi kadrosunda önemli bir rol üstlenmeyi bekliyor. Ay Yapım imzalı bu proje çok ciddi beklenti ile yakında televizyon ekranlarında olacak. Dizide aynı zamanda Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün, Serkan Altunorak, Tamer Levent, Devrim Yakut ve Nihan Büyükağaç gibi isimlerde yer alacaktır.

Fırat Altunmeşe Kişisel Bilgiler

Fırat Altunmeşe Kaç Yaşında?Fırat Altunmeşe 16.03.1990 doğumlu ve 26 yaşındadır.
Fırat Altunmeşe'nin Boyu Kaç?Fırat Altunmeşe 1.90 cm'dir.

Rol Aldığı Yerler

  • 2016 - Cesur ve Güzel
  • 2016 - Kehribar
  • 2015 - Sofra Sırları (Sinema Filmi)
  • 2015 - Hesapta Aşk (Sinema Filmi)
  • 2014 - Kaçak Gelinler
  • 2013 - Vicdan

Benzer Biyografi Yazıları

Özge Özder Kimdir?
Özge Özder
Oyuncu
Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?
Kıvanç Tatlıtuğ
Oyuncu
Sezin Akbaşoğulları
Sezin Akbaşoğulları
Oyuncu
Berna Üçkaleler
Berna Üçkaleler
Oyuncu
Hakan Ural
Hakan Ural
Oyuncu
Nil Günal
Nil Günal
Oyuncu

Cesur ve Güzel, Kaçak Gelinler, Kehribar, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir