İlgini çekebilir

Anıl Karakurt kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 04.11.2016 23:32
Fırat Altunmeşe Kimdir?

Fırat Altunmeşe Kimdir ?

Fırat Altunmeşe Biyografisi

Fırat Altunmeşe, 16 Mart 1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türkiye’nin sevilen Türk Halk Müziği sanatlarından birisi olan İzzet Altunmeşe’nin oğludur. Sanatçı ailede yetişen ve küçük yaşlardan itibaren kendisine oyunculuğu geleceğin mesleği olarak seçen Altunmeşe, bu anlamda somut adımlar atma yoluna gitmiştir.

Başarılı geçen eğitim hayatının ardından ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nü kazanmıştır. Bu bölümden mezun olmadan son iki sene kala burayı bırakmış ve profesyonel oyunculuk eğitimlerini alabilmek için İstanbul Craft Oyunculuk Atölyesi kadrosuna dahil olmuştur ve burada 2 sene eğitim aldıktan sonra profesyonel hayatına başlamıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu, ilk olarak 2013 yılında Vicdan dizisi ile birlikte izleyici karşısına çıkmış ve kısa zaman içerisinde çok büyük sempati topladı. Dizide kendisi ile birlikte aynı zamanda Timuçin Esen, Ahu Türkpençe, Bensu Soral ve Devrim Yakut gibi isimler yer aldı ve döneminin en sevilen dizilerinden birisiydi.

Aynı sene olan 2013 yılı içerisinde ilk beyazperde projesi Bensiz filmi kadrosunda da önemli bir rolü üstlendi. Film kısa zaman içerisinde dikkat çekti ve filmde aynı zamanda Metin Akdülger, Öykü Çelik, Turgay Tanülkü ve Nurseli İdiz gibi isimlerde yer aldı ve genç oyuncu bu projelerle kendisi daha da ileri taşıdı.

KARİYERİNİN GELİŞME YILLARI

Tüm Türkiye’nin Fırat Altunmeşe ismini tanımasına yardımcı olan proje ise Kaçak Gelinler dizisi oldu. Kısa zaman içerisinde halkın sevgilisi haline gelen bu projede yardımcı rollerden birisinde yer aldı ve en büyük deneyimi de bu oldu. Dizi, gençlik dizisi olarak da döneminin en büyük projelerinden birisi olarak yer aldı.

Dizide kendisi ile birlikte Deniz Baysal, Açelya Topaloğlu, Selin Şekerci, Ege Aydan gibi usta isimler yer aldı ve uzun bir süre televizyon ekranlarında en sevilen dizilerden birisi oldu. Televizyon dünyasına da yeni birçok yüz kazandırmayı başardı.

GÜNCEL PROJESİ

Fırat Altunmeşe, şu sıralar televizyon ekranlarına gelmesi beklenen Cesur ve Güzel dizisi kadrosunda önemli bir rol üstlenmeyi bekliyor. Ay Yapım imzalı bu proje çok ciddi beklenti ile yakında televizyon ekranlarında olacak. Dizide aynı zamanda Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün, Serkan Altunorak, Tamer Levent, Devrim Yakut ve Nihan Büyükağaç gibi isimlerde yer alacaktır.

Fırat Altunmeşe Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Aslıhan Güner Kılıç Kimdir?
Aslıhan Güner Kılıç
Oyuncu
Özge Özder Kimdir?
Özge Özder
Oyuncu
Nil Günal
Nil Günal
Oyuncu
Nihan Büyükağaç Kimdir?
Nihan Büyükağaç
Oyuncu
Yağmur Aydan Kimdir?
Yağmur Aydan
Oyuncu
Furkan Andıç Kimdir?
Furkan Andıç
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.