İlgini çekebilir

Mithat Erdemli kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 21.02.2017 19:15

Fehriye Erdal Foto Galeri

Fehriye Erdal DHKP-C

Fehriye Erdal DHKP-C

Fehriye Erdal, 25 Şubat 1977 tarihinde Adana şehrinde dünyaya gelmiştir. Sıradan bir hayata sahip olan ve eğitim hayatı ile çok da fazla ilgisi olmayan Erdal, maddi anlamda zor durumda olan bir ailenin evlatlarından birisi olarak dünyaya gelmiştir. Zaman içerisinde küçük yaşlarından itibaren çeşitli işlerde çalışmaya başlamıştır.

Zaman içerisinde ailesi ile birlikte İstanbul şehrine taşınan ve burada çalışma hayatını sürdüren Fehriye Erdal, çalışma hayatına devam ettiği gibi siyasi yapılanmalar içerisinde de yer almıştır. Ülkemiz genelinde ise çok da parlak bir tanınma siciline sahip değildir.

DHKP-C ÜYELERİNDEN BİRİSİ OLMUŞTUR

Ülkemizde zaman içerisinde yapılanan ve çok ciddi anlamda fark yaratan Devrimci Halk Kurtuluş Partisi  - Cephesi kadrosuna katılarak üyelerden birisi olmuş ve partinin hareketlerinin en önünde yer alan isimlerinden birisi olarak da dikkatleri çekmiştir. Partinin her türlü etkinliğinde ilk sıralarda yer almayı başarmıştır.

SABANCI HOLDİNG SUİKASTİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR

1996 yılında ülkemiz gündemini hala meşgul eden bir suikast meydana geldi. İstanbul Sabancı Center’a gerçekleştirilen ve Özdemir Sabancı’nın hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan suikastin sonrasında eylemci olarak yargılanan kişi olarak uluslar arası haber piyasalarında da tanınan bir isim halina gelmiştir.

Sabancı Holding bünyesinde Polis Müdürü Hüseyin Kocadağ’ın referansı ile temizlikçi olarak giren ve burada uzun bir süredir temizlikçi olarak görev alan Fehriye Erdal, Sakıp Sabancı’yı öldürme amacı ile holdinge gelen kişiler olan İsmail Akkol ve Mustafa Duyar isimlerine öncülük ederek onları içeri sokmuş ve suikastin gerçekleştirilmesini sağlamıştır.

CİNAYET SONRASINDA ÜLKEYİ TERK ETMİŞTİR

Fehriye Erdal, suikast olaylarının gerçekleşmesinin hemen ardından Türkiye sınırlarının dışına çıkmıştır ve kaçmıştır. İddialara göre ise ilk olarak Yunanistan’a kaçan Fehriye Erdal, zaman içerisinde Yunanistan’dan da ayrılarak Belçika’ya geçmiştir. Burada Knokke kentinde oturduğu binada yangın çıkması ile birlikte 1999 yılında sahte pasaport ve kimlik ile yakalanmıştır.

1 yıl sahte kimlik nedeni ile hapiste yattıktan sonra tahliye edilmiştir. Zaman içerisinde çeşitli şekillerde ülkemiz tarafından yürütülen davalar ile birlikte yargılanmıştır.

SON OLARAK BELÇİKA HÜKÜMETİ TARAFINDAN 15 YIL HAPSE MAHKÛM EDİLDİ

Ülkemizde işlediği suçlar nedeni ile uluslar arası düzeyde aranan isimlerden birisi olarak dikkatleri çeken Fehriye Erdal, zaman içerisinde Belçika ile geçilen diplomatik iletişimler sonrasında Türkiye’de işlediği suçlar nedeni ile 15 yıl hapis ve 10 yıl boyunca sivil siyasi haklarının tamamından mahrum edilmiştir.

Fehriye Erdal Kişisel Bilgiler

Fehriye Erdal Kaç Yaşında?Fehriye Erdal, 25.02.1977 doğumludur ve 39 yaşındadır.
Fehriye Erdal Nereli?Fehriye Erdal, Adana doğumludur.

Fehriye Erdal Hakkında

  • 20 Şubat 2017 tarihinde Brugge Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, Sabancı suikasti faillerinden olan Fahriye Erdal'a, Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı 15 yıl hapis ile 10 yıl sivil ve siyasi haklardan mahrumiyet cezası verilmiştir.

Benzer Biyografi Yazıları

Özge Sabuncu Kimdir?
Özge Sabuncu
Genel
Hafize Gaye Erkan
Hafize Gaye Erkan
Genel
Levent Nazifoğlu Biyografi
Levent Nazifoğlu
Genel Sporcu
Mehmet Durakoğlu
Mehmet Durakoğlu
Genel
Feyza Aktan Kimdir?
Feyza Aktan
Genel
Burcu Başoğlu Kimdir?
Burcu Başoğlu
Genel

Genel, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir