İlgini çekebilir

Taner Barlas kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.07.2019 01:36

Fatma Ünsal Kimdir ?

Fatma Ünsal Biyografisi

Fatma Ünsal kimdir? Ak Parti kurucu üyesi, eski Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, insan hakları savunucusu, akademisyen ve araştırmacı olan Fatma Ünsal'ın biyografisi burada. Hakkında merak edilen Fatma Bostan Ünsal kaç yaşında, nereli, eşi kimdir gibi soruların yanıtını sizler için araştırdık.

Fatma Ünsal, 1965 yılında Balıkesir'in Manyas ilçesinde doğdu. Manyas Lisesi'nden 1981 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Fatma Bostan Ünsal, Yüksek Lisansını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamladı. 2001 yılında ABD Georgetown Üniversitesi İslam Hristiyan Araştırmaları Merkezi tarafından davet edildi ve burada İslamiyet ve Hristiyanlık dinleri üzerine araştırmalarda bulundu. 

Türkiye ve Amerika’nın laiklik üzerine bakış açılarını, anlayışlarını tarihsel arka plan ve yakın dönem tartışma konularını ele alarak araştırmalarda bulundu. Fatma Ünsal Başkent Kadın Platformu mensubu olarak Birleşmiş Milletler İstanbul Habitat 2 zirvesi, BM Millenium Forum, BM Millenium Forum ve Dünya Dinler Parlementosux platformlarına katıldı.

Irkçılık, ayrımcılık, yabancı düşmanlığı gibi ayrıştırıcı düşüncelerin karşısında daima dik duruş sergilemiştir. 

Eşi kimdir? Kiminle Evli?

Mazlumder Eski Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal ile evlidir.

 

Fatma Ünsal Foto Galeri


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir