İlgini çekebilir

Elif Ece Uzun kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.02.2017 10:29
Fatma Turgut

Fatma Turgut Kimdir ?

Fatma Turgut Biyografisi

Model Grubunun Solisti olarak tanıdığımız Fatma Turgut 1984 yılında Aydın'da dünyaya gelmiştir. Eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar Bölümü'nde tamamlayan Fatma Turgut, üniversite yıllarında çok sesli koroya katılmış ayrıca şan eğitimi, Türk Müziği Armonisi ve Batı Müziği Armonisi alanlarında eğitimler almıştır. 

Fatma Turgut müzik kariyeri boyunca çeşitli amatör rock müzik grupları ile sahne çalışmalarında bulunmuş ayrıca müzik öğretmeni olarak bir dershanede görev yapmıştır. 

Model Grubu ile Tanındı

2007 yılında Model Grubu ile çalışmalara başlayan Fatma Turgut, grubun solisti olarak 2009 yılında ilk albümleri olan Perili Sirk ile tanındı. 

Model ile birlikte yaptığı müzik çalışmaları, albümleri, konserleri büyük ilgi gören Fatma Turgut, kısa zamanda müzikseverler tarafından yoğun ilgi gördü. "Pembe Mezarlık" , "Buzdan Şato" , "Değmesin Ellerimiz" , "Dağılmak İstiyorum" gibi şarkıları müzik listelerinde uzun süre en çok dinlenenler arasında yer aldı.

Fatma Turgut Model Grubundan Ayrıldığını Açıkladı

Fatma Turgut, 2016 yılının Aralık ayında sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Model Grubu'nun dağıldığını açıkladı. Ancak grubun diğer üyeleri tarafından yapılan açıklamada Model Grubu'nun dağılmadığı, Fatma Turgut'un gruptan ayrıldığı söylendi. 

Fatma Turgut Foto Galeri

Fatma Turgut Şarkıları

  • Bir Pazar Kahvaltısı - Emre Aydın ile Düet
  • Mey - Albüm
  • Diğer Masallar - Albüm
  • Perili Sirk - Albüm

Benzer Biyografiler

Ahmet Kaya
Ahmet Kaya
Şarkıcı
Çılgın Sedat Kimdir?
Çılgın Sedat
Şarkıcı
Orhan Ölmez
Orhan Ölmez
Şarkıcı
Bayhan Gürhan Kimdir?
Bayhan Gürhan
Şarkıcı
Survivor 2017 Tarık Mengüç
Tarık Mengüç
Şarkıcı
Berdan Mardini
Berdan Mardini
Şarkıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.