İlgini çekebilir

Mehmet Çepiç kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 24.11.2015 00:25

Fatih Dönmez Foto Galeri

Fatih Dönmez (Adı Mutluluk Taylan) Kimdir?

Fatih Dönmez (Adı Mutluluk Taylan) Kimdir?

Fatih Dönmez Kimdir? 1975 yılında Frankfurt’ta doğarak Akademi İstanbul’da Tiyatro Eğitimi alan Fatih Dönmez İstanbul’da kariyerine adım atmıştır. 2004 senesinde sinema filmi ile bu başlangıcı sağladıktan sonra hızlı bir şekilde tanınmış ve ünlenmiştir. Karışık Kaset, Celal ile Ceren, Şaşkın ve Korkuyorum Anne gibi fillerde rol almıştır. Bu film projelerinin yanı sıra dizi projelerinde de yer alarak hem kendini geliştirmiş hem de ününü arttırmıştır. Ustura Kemal, Beyaz Karanfil gibi oldukça önemli projelerde de bulunan başarılı oyuncu Poyraz Karayel dizisinde de bulunmuştur. 2015 senesinde başlayan Poyraz Karayel dizisinin kadrosuna dahil olarak burada Yavuz isimli karakteri canlandıran oyuncu başarılı bir oyunculuğa imza atmıştır. Kariyeri boyunca kendisini bu kadar gün yüzüne çıkaran en büyük projelerden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekir.

Adından en çok söz ettirdiği bu dizi projesi ile kısa süre içerisinde çok büyük bir hayran kitlesine ulaşan Fatih Dönmez ilerleyen zamanlarda da yeni projelerde yer almak istediğini de açıkladı.

Fatih Dönmez Filmleri

Sinema filmi kariyerine 2004 senesinde başlayan ünlü oyuncu kısa süre içerisinde çok sayıda film projesinde yer almıştır. Fatih Dönmez, bu film projeleri ile tanındıktan ve ünlendikten sonra birtakım dizi film projelerine de dahil olmuştur. Oyunculuk yaptığı en önemli filmlerden birkaçı Karışık Kaset, Celal ile Ceren ve Korkuyorum Anne filmleridir. Bu filmler sonrasında da aynı zaman içerisinde dizi projelerinde de kendisini görmek mümkündür.

Fatih Dönmez Dizileri

En önemli dizi projelerinden bir tanesi Poyraz Karayel olmuştur. 2015 yılında başlayan dizi toplamda 3 sezon ve 82 bölümden oluşmaktadır. Fatih Dönmez ise bu projenin 63. İla 70 bölümleri arasında yer almıştır. Dizide Yavuz Sayguner isimli karaktere can veren oyuncu burada bir girişim üyesidir. Aynı zamanda Nevra ile Sadık’ın oğlu ve Çınar’ın ağabeyi rolünde olmaktadır. Sekiz bölüm bu projede yer aldıktan sonra senaryo gereği projeden ayrılan oyuncu başarılı bir şekilde buradaki rolünü tamamlamıştır.

Poyraz Karayel Dizisi Yavuz Sayguner Karakteri

Türkiye’de çok fazla konuşulan ve adından söz ettiren Poyraz Karayel dizisinde Yavuz karakterini canlandıran oyuncu burada başarılı bir oyunculuğa imza atmıştır. Yaklaşık olarak sekiz bölüm bu dizide yer alan oyuncu Sadık ile Nevra’nın çocukları ve Çınar’ın ağabeyi rolünde olmaktadır. Yavuz karakterini canlandıran Fatih Dönmez dizide bir girişim üyesidir. Fakat bunu kimseye belli etmemektedir. Oynamış olduğu sekiz bölüm sonrasında da Nevra tarafından öldürülerek bu dizideki kariyerine senaryo gereği son verilir. Dizide başarılı bir şekilde oynayan usta oyuncu kısa süre içerisinde hayranlarından çok fazla sayıda olumlu tepki almayı başarmıştır.

Kalp Atışı Dizisi Selim Can Rolü

Fatih Dönmez Show TV'de yayınlanmaya başlayan ve baş rolde Öykü Karayel ile Gökhan Alkan'ın bulunduğu Kalp Atışı dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve bu dizide Doktor Selim Can rolü ile ekran karşısına çıkmıştır.

Tehlikeli Karım dizisinde ''Kıvanç'' karakterini canlandıracak

Fatih Sönmez, 25 Mart Pazar akşamı Show TV ekranlarında ilk bölümü ile izleyicilerle buluşacak olan ''Tehlikeli Karım'' dizisinde Kıvanç rolü ile kameraların karşısına çıkıyor. Dizide bir çok ünlü isim yer alıyor. İşte Tehlikeli Karım dizisi diğer oyuncuları;

 Seçkin Özdemir (Alper), Mustafa Üstündağ (Fırat), Gonca Vuslateri (Derin), Fatih Dönmez(Kıvanç), Bige Önal (Seda), Mustafa Üstündağ (Fırat)

Fatih Dönmez Kişisel Bilgiler

Yer Aldığı Projeler

 • 2018-Tehlikeli Karım
 • 2017-Kalp Atışı
 • 2015-Adı Mutluluk
 • 2014-Beyaz Karanfil
 • 2014-Gölgedekiler
 • 2012-Acayip Hikayeler
 • 2012-Ustura Kemal
 • 2010-Farklı Desenler Feride
 • 2008-Elif
 • 2007-Vazgeç Gönlüm
 • 2006-Erkekler Ağlamaz
 • Filmler
 • 2014-Karışık Kaset
 • 2013-Celal ile Ceren
 • 2005-Şaşkın
 • 2004-Korkuyorum Anne

Benzer Biyografi Yazıları

Zeynep Bastık Kimdir?
Zeynep Bastık
Oyuncu Sanatçı
Tolga Sarıtaş Kimdir?
Tolga Sarıtaş
Oyuncu
İrem Helvacıoğlu Kimdir?
İrem Helvacıoğlu
Oyuncu
Teoman Kumbaracıbaşı Kimdir?
Teoman Kumbaracıbaşı
Oyuncu
Emre Kınay Kimdir?
Emre Kınay
Oyuncu
Levent Özdilek Kimdir?
Levent Özdilek
Oyuncu

Adı Mutluluk, Güneş'in Kızları, Kalp Atışı, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir