İlgini çekebilir

Beril Dedeoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 04.12.2017 14:30
Ezgi Tombul Kimdir?
indirim7.com

Ezgi Tombul Kimdir ?

Ezgi Tombul Biyografisi

Ezgi Tombul kimdir, 16 Ekim 1987 tarihinde Adana'da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Özel Çukurova Bilfen Lisesi'nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü'nü kazanmıştır. Üniversite yıllarında tiyatro kulübüne dahil olan Ezgi Tombul oyuncu olmaya karar vererek üniversiteyi bırakmıştır. Üniversiteyi bıraktıktan sonra Müjdat Gezen Konservatuvarı Tiyatro eğitimi alarak kendini geliştirmiştir. 

Ayrıca Gazi ve Fikriye, Sevgili Doktor, Damdaki Kemancı isimli tiyatro oyunlarında yer almıştır.

Ezgi Tombul Dizi ve Filmleri

İlk dizi projesi 2011 yılında çekilen ve Kanal D ekranlarında yayınlanan "Keşanlı Ali Destanı" dizisinde Ayfer karakterini canlandırması olmuştur.  2014 yılında ise "Bir Yusuf Masalı" isimli dizisinde ve 2015 yılında "Hatırla Gönül" dizisinde Aylin karakterini oynamıştır.

İlk sinema filmi projesi ise 20 Şubat 2015 tarihinde vizyona giren ve Cem Gelinoğlu'nun başrolde oynadığı "Ali Kundilli" filmi olmuştur. Filmde Ayşe karakterini canlandırmıştır. Ezgi Tombul serinin 2. filmi olan ve 04 Mart 2016 gününde vizyona giren "Ali Kundilli 2" filminde yer almıştır. 

Ezgi Tombul, Keşanlı Ali Destanı dizisi ve Ali Kundilli filminin ardından 2016/2017 yıllarında 2 sezon boyunca devam eden ve sevilen dizilerden biri olan "Hayat Şarkısı" dizisinde Mine karakterini canlandırmıştır.

Ezgi Tombul instagram adresi: @ezgitombull

Ezgi Tombul Foto Galeri

Ezgi Tombul Projeleri

Benzer Biyografiler

Seray Gözler Kimdir?
Seray Gözler
Oyuncu
Birkan Sokullu Kimdir?
Birkan Sokullu
Oyuncu
Deniz Altan Kimdir?
Deniz Altan
Oyuncu
Osman Alkaş
Osman Alkaş
Oyuncu
Deniz Hamzaoğlu Kimdir?
Deniz Hamzaoğlu
Oyuncu
Filiz Ahmet Kimdir?
Filiz Ahmet
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir