İlgini çekebilir

Erol Bedir kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.12.2016 15:18
Ezgi Eyüboğlu Kimdir?

Ezgi Eyüboğlu Kimdir ?

Ezgi Eyüboğlu Biyografisi

Ezgi Eyüboğlu, 15 Haziran 1988 tarihinde Ankara şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren son derece hareketli bir çocukluk geçiren ve zaman içerisinde fark yaratak eğitim hayatında da kendisini herkese kanıtlayan Eyüboğlu, zamana bağlı olarak kişisel gelişim konusunda çok daha ileriye gitmiştir.

Başarılı geçen lise eğitim hayatının hemen ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nü kazanmış ve burayı bitirmiştir ancak zaman içerisinde oyunculuğa çok ciddi anlamda merak salmıştır. Bunun akabinde Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’ne girerek master yaparak kendisini ileri götürmüştür. Nitekim çok kısa bir zaman dilimi içerisinde oyunculuk hayatına başlamıştır.

KONUK OYUNCULUK DENEYİMLERİ İLE BAŞLAYAN KARİYER

Eğitim hayatının hemen ardından güzelliği ile dikkatleri çeken ve yapımcıların iletişime geçtiği isimlerden birisi haline gelen Ezgi Eyüboğlu, 2007 ve 2008 yılları arasında Senin Uğruna ve Arka Sokaklar dizisi kadrolarında konuk oyuncu olarak bölümlük şekilde yer almış ve yetenekleri ile birçok kesimi kendisine hayran bıraktığı gibi güzelliği ile de ön plana çıkmıştır.

İLK BAŞROLÜ KALBİM SENİ SEÇTİ DİZİSİ İLE GELDİ

Konuk oyunculuk deneyimlerinin hemen ardından 2011 yılında Kalbim Seni Seçti dizisi kadrosuna girerek başrol oyuncusu olma şansını yakaladı ve herkesi kendisine hayran bıraktı. Dizinin deneyimli oyuncu kadrosunda Sermiyan Midyat, Ebru Cündübeyoğlu, İdil Fırat ve Gürbey İleri gibi isimler yer aldı ve sevilen bir dizi projesi olarak akıllarda yer etmeyi başardı. Ciddi anlamda fark yaratan bir proje oldu.

2011 YILINDA MUHTEŞEM YÜZYIL DİZİSİ İLE ZİRVE YAPTI

Yine aynı yıl içerisinde yardımcı oyuncu olarak görev alacağı Muhteşem Yüzyıl dizisi kadrosunda Aybige karakterine hayat vererek bu anlamda fark yarattı ve kısa bir zaman dilimi içerisinde fark yarattı. 139 bölüm devam eden proje reyting rekorlarını alt üst etti.

Dizinin ustalar ile dolu oyuncu kadrosunda Halit Ergenç, Vahide Perçin, Nur Fettahoğlu, Burak Özçivit gibi isimler yer aldı ve çok ciddi anlamda fark yarattı.

2012 YILINDA SUDAN BIKMIŞ BALIKLAR DİZİSİNDE BAŞROL OYNADI

2012 yılında başlayan Sudan Bıkmış Balıklar dizisi kadrosu içerisinde yer alarak başrol oyuncusu olacak şekilde ön plana çıkmıştır ancak dizi 11 bölüm sonunda final yaparak ciddi anlamda fark yaratmayı da başarmıştır. Dizinin kadrosunda Burak Sağyaşar, Payidar Tüfekçioğlu, Neriman Uğur gibi isimler yer almıştır.

2013 YILINDA İNTİKAM DİZİSİ KADROSUNDA YER ALMIŞTIR

2013 yılının reyting rekorları kıran dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken İntikam dizisi kadrosunda ön plana çıkmıştır ve yardımcı oyunculuk yapan Eyüboğlu, güzelliği ile kısa bir zaman dilimi içerisinde adından söz ettirmiştir.

Dizinin ustalar ile dolu oyuncu kadrosunda Beren Saat, Yiğit Özşener, Nejat İşler, Mert Fırat ve Zafer Algöz gibi isimler yer almıştır ve 44 bölüm sonunda final yapmıştır.

2015 YILINDA ADI MUTLULUK DİZİSİNDE BAŞROL OYNADI

2015 yılının büyük umutlar ile başlayan gençlik dizilerinden birisi olarak dikkatleri çeken Adı Mutluluk dizisi kadrosunda da yine başrol oyuncusu olarak yer aldı ancak dizi yine çok fazla tutmadığından dolayı 17 bölüm sonunda final yapmak zorunda kaldı.

Dizinin oyuncu kadrosunda Kaan Yıldırım, Aslı Bekiroğlu, Dilara Aksüyek gibi isimlerde bu anlamda ciddi anlamda fark yaratmıştır.

2017 YILINDA BU ŞEHİR ARKANDAN GELECEK PROJESİNE GİRDİ

2017 yılının en iddialı dizi projelerinden birisi olarak televizyon ekranlarında yayınlanmaya başlayan projeler arasında yer alan Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisi kadrosuna girerek yardımcı kadın oyuncu rollerinden birisini oynama fırsatını yakalamıştır.

Dizinin oyuncu kadrosunda Kerem Bürsin, Leyla Lydia Tuğutlu, Gürkan Uygun, Nilperi Şahinkaya ve Burak Tamdoğan gibi isimler yer almıştır. Dizi reyting rekorlarını alt üst etmiştir.

Ezgi Eyüboğlu Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

 • 2017 - Bu Şehir Arkandan Gelecek
 • 2015 – Adı Mutluluk
 • 2014 – Ulan İstanbul
 • 2014 – Yasak
 • 2013 – İntikam
 • 2012 – Yalan Dünya – 27. bölüm
 • 2012 – Sudan Bıkmış Balıklar
 • 2011 – Muhteşem Yüzyıl
 • 2011 – Kutsal Damacana: Dracoola
 • 2011 – Kalbim Seni Seçti
 • 2010 – Ateşe Yürümek
 • 2008 – Arka Sokaklar

Benzer Biyografiler

Levent Özdilek Kimdir?
Levent Özdilek
Oyuncu
Tarık Özenbaş
Oyuncu
Osman Alkaş
Osman Alkaş
Oyuncu
Kaan Çakır Kimdir?
Kaan Çakır
Oyuncu
Nilperi Şahinkaya Kimdir?
Nilperi Şahinkaya
Oyuncu
Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?
Leyla Lydia Tuğutlu
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir