İlgini çekebilir

Murat Karahan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 18.02.2018 23:02
Ezel Salık Kimdir?

Ezel Salık Kimdir ?

Ezel Salık Biyografisi

Star TV ekranlarında yayınlanan ve izleyicileri tarafından beğeniyle izlenen ''Beni Affet'' dizisine dahil olan Ezel Salık, izleyiciler tarafından merak konusu oldu. Kullanıcılar Ezel Salık kimdir? Kaç yaşında? Boyu ve kilosu kaç? Daha önce oynadığı diziler ve memleketi hakkında bilgi sahibi olmaya şimdiden başladı. İşte biyografisi ve detaylı bilgiler...

Ezel Salık Kimdir?

Oyuncu ve aynı zamanda şarkıcı Ezel Salık, Ankara'da doğdu. İlkokul hayatını babasının mesleği sebebiyle iki farklı ilde; Diyarbakır ve Ankara'da geçirmiştir. Sesinin güzelliği ve şarkı söylemeye olan merakı onu henüz ortaokul yıllarında konser veren bir kişi haline getirmiştir. Ailesinin kendisine karşı çıkmasına aldırış etmeyerek bu yolda sonuna kadar devam etmiş ve lise yıllarında müzik, oyunculuk ve halk oyunlarına devam etmiştir. 

 

Lise yıllarında şan eğitimi almaya başlayarak şarkıcılığa olan merakını ailesine kanıtlamayı başarmıştır. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi okuduğu yıllara kadar bir çok sahnede yer aldı. 

TRT Ankara Televizyonu'nda 3 yıl kadar süre ''Gençlerle'' adlı programda solist olarak görev aldı. Burada bir çok programa dahil olduktan sonra 2009 yılında İstanbul'a geldi. Uzun yıllar Ankara da yaşadıktan sonra müzik ve oyunculuk alanında kendisini daha çok geliştirmek istediği için bu kararı aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimleri almış olduğu dönemde en başarılı olan isimlerden birisi olmayı başardı.

 

Can Gürzap Dialog Anlatım İletişim Merkezi'ne girerek burada profesyonel oyunculuk ve diksiyon eğitimi aldı. Kendisini zamanla geliştiren ve üzerine daha fazla koyarak ilerleyen Emel Salık, hem oyuncu hem şarkıcı olabilmeyi başardı. Kendisini sadece bir alanda geliştirmek yerine sevdiği iki alanında da gelişmeyi tercih etti. Levend Ökdem gibi usta tiyatroculardan ders aldı ve İstanbul Devlet Tiyatroları tarafından düzenlenen Levent Niş yönetimin sahnelenen ‘Çocuktan Al Haberi’ adlı oyunda yer aldı ve daha sonrasında Zafer Kaya Okay yönetiminde ‘Açıl Kafam Açıl’ adlı oyunda yer aldı.

 

Ezel Salık aynı zamanda kendi yazmış olduğu oyunlarıyla da adından söz ettirmeyi başardı. Kendi oyunları bir yana Evcilik oyunu, Bir Şiirdir İstanbul, Alıştık Artık, Geldik Niye gidiyoruz, Ortaya Karışık, Unut Beni, Deli küpeli, Saz olsun Söz olsun, Sözün Bittiği Yer,Çarşamba, Çanakkale adlı oyunlarda da yer aldı.

Ezel Salık Star TV ekranlarında yayınlanan ''Beni Affet'' adlı dizide Nazan karakterini canlandıracak. Dizide Zeynep ve Pınar'ın anneleri olarak izleyicilerin karşısına çıkacak. Daha önce dizi ve reklamlarda Kurt Kapanı, O Hayat Benim gibi projelerde de yer almıştır.

Ezel Salık Foto Galeri

Aldığı Sahneler

  • • Ankara’da yer alan tüm orduevleri ve askeri birliklerde Armoni Mızıkası ile
  • • Hilton Ankara, Sheraton Ankara, Dedeman Ankara vb. otellerde,
  • • Ankara’da Jazz Time, Kırmızı, City Voice, Salata vb. eğlence mekânlarında,
  • • TRT FM Akşamola Programı’nda Orkestra Solisti olarak
  • • TRT ANKARA Gençlerle Programı’nda Orkestra Solisti olarak
  • • İstanbul’da Kalender Orduevi ve Harbiye Orduevinde Orkestra solisti olarak
  • • İstanbul’da Gamsız Meyhane’de Fasıl Grubu Solisti olarak sahne aldı.

Benzer Biyografiler

Serkan Tınmaz Kimdir?
Serkan Tınmaz
Oyuncu
Ceren Yalazoğlu Kimdir?
Ceren Yalazoğlu
Oyuncu
Esengül Aypek Kimdir?
Esengül Aypek
Oyuncu
Okan Şenozan Kimdir?
Okan Şenozan
Oyuncu
Ulviye Karaca Kimdir?
Ulviye Karaca
Oyuncu
İlkay Kayku Atalay Kimdir?
İlkay Kayku Atalay
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir