İlgini çekebilir

Güliz Ayla kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.12.2016 13:07
Evrim Akın

Evrim Akın Kimdir ?

Evrim Akın Biyografisi

Evrim Akın 1979 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. 17 yaşında babasını kaybeden Evrim Akın, İzmir Konak Belediye Tiyatrosu bünyesinde kursiyer olarak çalışmaya başlamış ve tiyatroya duyduğu ilgi sayesinde bu alanda bir kariyer yapmaya karar verip, Müjdat Gezen Sanat Okulu'na yazılıp, burada oyunculuk eğitimi almıştır. 

Rol Aldığı Diziler ve Avrupa Yakası Dizisi ile Gelen Şöhreti

Evrim Akın aldığı oyunculuk eğitiminin ardından hem tiyatro oyunlarında hem de TV dizilerinde rol almış ve başarılı oyunculuk performansı ile dikkat çekmiştir. Ekranlara ilk olarak, Eltiler dizisinde canlandırdığı Fitnat karakteri ile çıkan Evrim Akın, asıl yükselişini ise Gülse Birsel 'in senaryosunu yazdığı Avrupa Yakası dizisinde yakalamıştır. Bu dizide canlandırdığı Selin karakteri ile dikkat çeken Evrim Akın, Engin Günaydın, Hasibe Eren, Sarp Apak gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Evrim Akın Avrupa Yakası adlı diziden sonra ekranlarda Bez Bebek ve Alemin Kıralı dizilerinde canlandırdığı karakterler ile dikkat çekmiş ve dizilerden sonra TV sunuculuğuna yönelmiştir. 

Sunuculuk Kariyeri

Evrim Akın ünlü isimlerin evine konuk olarak hem ünlülerle sohbet ettiği hem de onların evlerini gezdiği " Ev Kuşu " isimli program ile ekranlarda yer almıştır. Ayrıca Show TV ekranlarında yayınlanan " Piramit " adlı yarışma programında yarışmacılara koçluk yapmış ve onlarla birlikte yarışmıştır. 

Evrim Akın Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Yetkin Dikinciler Kimdir?
Yetkin Dikinciler
Oyuncu
Şahin Irmak Kimdir?
Şahin Irmak
Oyuncu
Gülse Birsel
Gülse Birsel
Yazar
Semra Güzel
Semra Güzel
Oyuncu
Tolga Çevik
Tolga Çevik
Komedyen Oyuncu
Okan Yalabık
Okan Yalabık
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir