İlgini çekebilir

İdris Kardaş kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.05.2019 01:26
Evliya Aykan Hakkında Detaylar

Evliya Aykan Kimdir ?

Evliya Aykan Biyografisi

Evliya Aykan, Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 oyuncu kadrosunda sık sık gördüğümüz bir isim. Hakkında ise Evliya Aykan kim? Nereli? Kaç yaşında? Boyu kaç? Sevgilisi kim? gibi sorular merak ediliyor. Sizin için Evliya Aykan hakkında detaylı araştırma yaptık, sorularınızı yanıtladık ve oynadığı diziler, filmler ile ilgili bilgiler sunduk.

Evliya Aykan, 31 Ağustos 1992 tarihinde Hakkari'de doğdu. Kürt asıllı bir ailenin çocuğu olarak doğan başarılı oyuncu hakkında ''Yılmaz Erdoğan ile Evliya Aykan akraba mı? Evliya Aykan Yılmaz Erdoğan'ın neyi?'' gibi sorular merak ediliyor. Aykan ile Yılmaz Erdoğan sadece hemşehridir. Akrabalık bağları yoktur. Bu soruyu da yanıtladığımıza göre diğer yetenekli oyuncunun eğitim hayatına ve oyunculuk kariyerine değinelim.

Evliya Aykan'ın çocukluk döneminin ilk yılları doğduğu şehir Hakkari'de geçmiştir. İlkokul ve ortaokul öğrenimini burada tamamlamıştır. Sonraki zamanlarda ailesiyle Van'a taşınmış ve burada Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'nden 2010 yılında mezun olmuştur. Henüz 13 yaşında sinema, televizyon ve tiyatro oyuncusu olma hedeflerini kafaya koymuş, düzenlenen tüm oyunculuk etkinliğine katılmaya çaba göstermiştir.

2011 yılında İstanbul'da bulunan Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nü kazanmış ve oyunculuk alanında kendisini geliştirmiştir.  BKM Mutfak Çok Güzel Hareketler 2.kuşak'ta oyuncu olarak yer almaktadır.

Oynadığı Dizi ve Filmler

Behzat Ç. - 2011-2012 (Zeki - TV Dizisi)
Organize İşler Sazan Sarmalı - Sinema Filmi
Gülizar-(TV Dizisi)

Boyu kilosu kaç? Sevgilisi Kim? Sevgilisi Var mı?

Evliya Aykan, 1,76 m boyunda ve 65 kilo ağırlığındadır. Sevgilisi ise Yelda Öner'dir.


 

Evliya Aykan Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ayşegül Yılmaz
Oyuncu
Metin Pıhlıs
Oyuncu
Arif Güloğlu
Oyuncu
Engin Demircioğlu
Oyuncu
Yeşim Dursun
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir