İlgini çekebilir

Burcu Özberk kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.12.2016 12:45
Esra İnal Kimdir?

Esra İnal Kimdir ?

Esra İnal Biyografisi

Esra İnal, 01 Ocak 1981 tarihinde Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya gelmiştir. Ailesi 1960 yılında Almanya’ya göç etmiştir ve burada işçi olarak geçim sürdürmüşlerdir. Küçük yaşlarından itibaren çok farklı bir hayat yaşayan İnal, 1999 yılında henüz 18 yaşında iken evlendi ve bir sene sonrasında evliliğini sonlandırdı.

Zaman içerisinde kendi yaratıcılık sınırlarının çok ciddi anlamda geniş olduğunu gören ve kitaplara da çok ciddi anlamda aşina olan Esra İnal, zaman içerisinde çok ciddi psikolojik sorunlar yaşamış ve hatta bu neden dolayısı ile hastaneye dahi yatmak durumunda kalmıştır. Akıl hastanesinde de yatan İnal, sonrasında Meksika’da dahi yaşamıştır.

ENTERESAN BİR YAŞAM ÖYKÜSÜ

Hayatı çok farklı yaşanmışlıklar ile dolu olan ve Meksika’ya yazar Don Miguel Ruiz’in öğrencisi olarak yazarlık konusunda da eğitimler almıştır. Yaşanmışlıkları zaman içerisinde dünyanın birçok farklı noktasında dilden dile yayılan Esra İnal, kendisinin de çok fazla inanmadığı bir şekilde meşhur olmuş ve dünyanın dört bir yanından mailler almıştır.

10 senelik dilim süreç içerisinde dünyanın birçok farklı ülkesine giderek seminerler veren ve kendi hayat mücadelesini anlatmayı seçen Esra İnal, zaman içerisinde hayat hikayesi ile birlikte ülkemizde ki insanların da ilgisini çok ciddi anlamda çekmiş ve ön plana çıkan isimlerden birisi olarak dikkat çekmiştir.

ÖMER FARUK SORAK VE EŞİ İLE TANIŞTI

Ömer Faruk Sorak, Türk sinemasının son yıllarda gördüğü en iyi yönetmenlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Zaman içerisinde Esra İnal isminin kendisinin kulağına gelmesi ile birlikte onunla iletişime geçme dürtüsü çok ciddi anlamda harekete geçen Sorak, eşi ile birlikte e-mail yolu ile Esra İnal iletişime geçerler.

Esra İnal’ın senaryosunu film olarak çekmek isteğinde bulunan ve görüşme talep eden Ömer Faruk Sorak ile zaman içerisinde bir görüşme gerçekleştirilmiş ve proje üzerinde anlaşılarak filmleştirilmesi için anlaşma sağlanmıştır.

8 SANİYE FİLMİ ÇEKİLDİ

Senaryosunu ve başrol oyunculuğunu Esra İnal’ın üstlendiği 8 Saniye filmi kısa bir zaman dilimi içerisinde usta oyuncu kadrosu ve Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde çekildi. Filmin ustalar ile dolu oyuncu kadrosunda Fırat Çelik, Mehmet Kurtuluş, Salih Kalyon ve Yılmaz Erdoğan gibi isimler yer aldı ve proje adından oldukça fazla söz ettirdi.

Esra İnal Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.