İlgini çekebilir

Tarık Pabuççuoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.03.2017 11:44
Esin Gündoğdu

Esin Gündoğdu Kimdir ?

Esin Gündoğdu Biyografisi

Esin Gündoğdu 1977 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Tiyatro oyunculuğu üzerine eğitim alan ve sonrasında birçok oyunda rol alan Esin Gündoğdu, 1999 yılından beri oyunculuk mesleğine devam etmektedir. 

Rol Aldığı Diziler

Esin Gündoğdu ekran karşısına ilk olarak Gülse Birsel'in senaryosunu yazdığı ve fenomen oyuncuları izleyici ile buluşturan Avrupa Yakası dizisi ile çıkmıştır. Avrupa Yakası gibi Türk Televizyonlarının en sevilen komedi yapımında rol alan Esin Gündoğdu bu anlamda dikkat çekmeyi başarmış ve bu dizinin ardından Olacak O Kadar, Merhaba Hayat gibi yapımlarda rol almıştır.

Esin Gündoğdu'nun en çok dikkat çektiği dizi ise Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy gibi isimlerle birlikte rol aldığı Aşk Yeniden dizisi olmuştur. Bu dizide Ayfer karakterini canlandıran Esin Gündoğdu, hayran kitlesini genişletmiş ve canlandırdığı karakter oldukça sevilmiştir. 

Dizilerin yanı sıra sinema filmlerinde de rol almış olan Esin Gündoğdu, Kocan Kadar Konuş ve Recep İvedik gibi sinema filmlerinde oynamıştır. 

Yeni Gelin Dizisi Türkmen Rolü

Show TV ekranlarında yayınlanan Yeni Gelin dizisinde rol alan Esin Gündoğdu bu dizide Türkmen karakterini canlandırmaktadır. 

Esin Gündoğdu ile birlikte Tolga Mendi, Dağhan Külegeç, Jessica May gibi oyuncuların rol aldığı Yeni Gelin dizisi her Cumartesi saat 20:00 'da Show TV'de yayınlanmaktadır. 

Esin Gündoğdu Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ozan Osmanpaşaoğlu
Ozan Osmanpaşaoğlu
Oyuncu
Su Burcu Yazgı Coşkun Kimdir?
Su Burcu Yazgı Coşkun
Oyuncu
Eda Kandulu Kimdir?
Eda Kandulu
Oyuncu
Ufuk Özkan Kimdir?
Ufuk Özkan
Oyuncu
Onur Baytan
Onur Baytan
Oyuncu
Özge Özpirinçci Kimdir?
Özge Özpirinçci
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir