İlgini çekebilir

Zeynep Melis Girşen kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.12.2016 11:13
Eser Yenenler
indirim7.com

Eser Yenenler Kimdir ?

Eser Yenenler Biyografisi

14 Şubat 1984 Bursa doğumlu olan Eser Yenenler, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Her ne kadar üniversite eğitimini farklı bir alanda tamamlamış olsa da, küçük yaşlardan beri tiyatroya olan ilgisi onu oyunculuk kariyerine yönlendirmiştir. 

Aliye Dizisi ile Tanındı

Eser Yenenler ekranlarda ilk olarak Sanem Çelik, Nejat İşler , Halit Ergenç gibi isimlerin baş rolünde olduğu Aliye dizisi ile dikkat çekmiştir. Aliye dizisinde Özgür karakterini canlandıran Eser Yenenler bu dizi sayesinde tanınmıştır. 

Çok Güzel Hareketler Bunlar ile Şöhrete Kavuştu

Geçmişinde Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu ve Bursa Devlet Tiyatrosu'nda görev almış olan Eser Yenenler, asıl ününü ise Yılmaz Erdoğan'ın kurucusu olduğu BKM Mutfak ekibine katılması ile kazanmıştır.

BKM Mutfak oyuncuları tarafından sergilenen Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı komedi programında rol alan Eser Yenenler, Pelin Öztekin, Büşra Pekin, Aydan Taş, Şahin Irmak gibi isimlerle aynı kadroda yer almıştır. Bu programda hem skeç yazarı, hem programın sunucusu hem de oyuncu olarak görev alan Eser Yenenler'e şöhreti getiren Çok Güzel Hareketler Bunlar programı olmuştur. 

Sinema filmleri ve dizilerden sonra TV sunuculuğuna da yönelen Eser Yenenler, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV 8 kanalında Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak ile birlikte 3 Adam isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. 

Eser Yenenler ayrıca Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışma programında Özgü Namal, Murat Boz ve Acun Ilıcalı ile birlikte jüri üyesi olarak görev almıştır. 

Eser Yenenler sevgilisi Dila Tarkan ile yaşadığı ilişki ile de son dönemlerde magazin basınının gündeminde sık sık yer almaktadır. 

Eser Yenenler Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Su Dura
Su Dura
Oyuncu
Ülkü Duru Kimdir?
Ülkü Duru
Oyuncu
Halit Ergenç Kimdir?
Halit Ergenç
Oyuncu
Şahin Irmak Kimdir?
Şahin Irmak
Oyuncu
Bülent Emrah Parlak Biyografi
Bülent Emrah Parlak
Oyuncu
Ali Taran Kaç Yaşında?
Ali Taran
Ünlü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir