İlgini çekebilir

Şenhan Bolelli kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.12.2016 11:13
Eser Yenenler

Eser Yenenler Kimdir ?

Eser Yenenler Biyografisi

14 Şubat 1984 Bursa doğumlu olan Eser Yenenler, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Her ne kadar üniversite eğitimini farklı bir alanda tamamlamış olsa da, küçük yaşlardan beri tiyatroya olan ilgisi onu oyunculuk kariyerine yönlendirmiştir. 

Aliye Dizisi ile Tanındı

Eser Yenenler ekranlarda ilk olarak Sanem Çelik, Nejat İşler , Halit Ergenç gibi isimlerin baş rolünde olduğu Aliye dizisi ile dikkat çekmiştir. Aliye dizisinde Özgür karakterini canlandıran Eser Yenenler bu dizi sayesinde tanınmıştır. 

Çok Güzel Hareketler Bunlar ile Şöhrete Kavuştu

Geçmişinde Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu ve Bursa Devlet Tiyatrosu'nda görev almış olan Eser Yenenler, asıl ününü ise Yılmaz Erdoğan'ın kurucusu olduğu BKM Mutfak ekibine katılması ile kazanmıştır.

BKM Mutfak oyuncuları tarafından sergilenen Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı komedi programında rol alan Eser Yenenler, Pelin Öztekin, Büşra Pekin, Aydan Taş, Şahin Irmak gibi isimlerle aynı kadroda yer almıştır. Bu programda hem skeç yazarı, hem programın sunucusu hem de oyuncu olarak görev alan Eser Yenenler'e şöhreti getiren Çok Güzel Hareketler Bunlar programı olmuştur. 

Sinema filmleri ve dizilerden sonra TV sunuculuğuna da yönelen Eser Yenenler, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV 8 kanalında Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak ile birlikte 3 Adam isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. 

Eser Yenenler ayrıca Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışma programında Özgü Namal, Murat Boz ve Acun Ilıcalı ile birlikte jüri üyesi olarak görev almıştır. 

Eser Yenenler sevgilisi Dila Tarkan ile yaşadığı ilişki ile de son dönemlerde magazin basınının gündeminde sık sık yer almaktadır. 

Eser Yenenler Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Aleyna Tilki Kimdir
Aleyna Tilki
Yarışmacı
Yağmur Tanrısevsin (Geniş Aile Yapıştır Çağla) Kİmdir
Yağmur Tanrısevsin
Oyuncu
Gülhan Tekin
Gülhan Tekin
Oyuncu
Ayça Erturan Kimdir?
Ayça Erturan
Oyuncu
Su Dura
Su Dura
Oyuncu
Burçin Abdullah
Burçin Abdullah
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.