İlgini çekebilir

Ezgi Avcı kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.03.2021 17:15

Erol Bedir Kimdir ?

Erol Bedir Biyografisi

Erol Bedir kimdir? Eski Kayserispor başkanı olarak görevde bulunan Erol Bedir kaç yaşında? Nereli? Boyu, kilosu kaç? Ne mezunu? Eşi kimdir? İşte biyografisi ve kısaca hayatı!

Erol Bedir Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi ve Hayatı

15 Ekim 1958 tarihinde Erzurum'da doğdu. 61 yaşında ki Kayserispor başkanı Bedir, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Daha önce Kayserispor Futbol Kulübü başkanı olarak görev yapan Erol Bedir, doktor olarak mesleğini devem ettirmektedir.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini memleketi Erzurum'da tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmıştır. Mezun olduktan sonra Kayseri ilinin Hacılar ilçesine tayin olmuştur. Hacılar Sağlık Ocağında doktor olarak göreve başlayan Erol Bedir, 6 ay gibi kısa bir sürede Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü yardımcılığına atanmıştır. Diyarbakır Hava Üssünde Tabip olarak askerlik görevini yerine getirmiştir. Müdür yardımcılığı görevine vatani görevi sebebiyle ara vermek zorunda kalan Erol Bedir, tezkeresini aldıktan sonra Kayseri'ye dönmüş ve 1988 yılında Kayseri İl Sağlık Müdürü olarak yeni görevine başlamıştır.

Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde Sağlık İşleri Müdürlüğü görevine atanmış ve burada bir çok sağlık alanında hizmetlerde bulunmuştur. Bu hizmetleri arasında öne çıkanı ise Melikgazi Hastanesinin kuruculuğunu üstlenmesi olmuştur. Kurulan Melikgazi Hastanesinde 10 yıl boyunca başhekim olarak görev yapmıştır.

Kayseri'ye adım attığı ilk yıldan bu yana hizmet dolu görev yılı geçiren Erol Bedir, şuanda Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik bakanı olarak görev yapan Mehmet Özhaseki'nin Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı olduğu dönemde İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı görevine atanmıştır. Sonrasında TÜRKAV Kayseri İl Başkanlığı görevinde bulundu. Kayseri'de Türk Sağlık Sen şubesini kurdu ve başkanlık görevinde bulundu.

Sağlık alanında Kayseri'de önemli bir çok hizmeti bulunan Dr. Erol Bedir, sağlığın yanı sıra futbola da oldukça meraklı birisidir. 1999 yılında Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor kulüplerinde yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde bulundu.

2007 yılında Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde açılan Avrupa Hastanesinin kurusudur. Aynı zamanda bu hastanede başhekim olarak görev yapmıştır. Döneminde oldukça iyi hizmetler veren bu hastanenin ilerleyen dönemlerde sağlık ihtiyaçlarına gerekli karşılığı verememesi sonrasında Bedir, 2011 yılında Özel Dünyam Hastanesini kurmuştur. Onursal Başhekimlik görevini bu hastanede yürütmektedir. Konu ile ilgili buraya da bakabilirsiniz.

2017 yılında Süper Lig’de sıkıntı günler geçiren Kayserispor futbol kulübüne 26 Ocak 2017 tarihinde yapılan genel kurulla Dr. Erol Bedir Başkanlığa seçildi. 2017 yılında başladığı göreve 2019 yılının Haziran ayında seçimli olağan genel kurul’da yeniden başkan olarak seçildi. 2019 yılının Ekim ayında Kayserispor takımının kötü gidişatı sebebiyle, görevinden istifa etti.

Eşi ile mutlu bir hayat sürdüren Erol Bedir'in oğlunun adı Gökbörü, kızının adı ise Aybüke'dir.

Görevler

  • -1988 Kayseri İl Sağlık Müdürü Görevi
  • -1993 Melikgazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Ve Görevi
  • -1999 Kayseri Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynaklar ve Eğitim Dairesi Başkanı Ve Melikgazi Hastanesi Başhekimliği
  • -2007 Avrupa Hastanesi Kurucusu ve Başhekimliği
  • -2011 Özel Modern Dünyam Hastanesinin Kurucusu ve Onursal Başhekimlik

Benzer Biyografiler

Aksel Aktaş
Futbolcu
Hamdi Elcuman
İş Adamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.