İlgini çekebilir

Banu Zeytinoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.03.2018 03:02
Erkan Kolçak Köstendil Kimdir?

Erkan Kolçak Köstendil Kimdir ?

Erkan Kolçak Köstendil Biyografisi

Erkan Kolçak Köstendil, 16 Ocak 1983 tarihinde Bursa şehrinde dünyaya gelmiştir. Yaşı henüz küçükken televizyon hastası olan ve yaşı ilerledikçe kendisinin de televizyon ekranlarında yer almadı gerektiğine inanan Köstendil, lise yıllarında kendisi için tiyatro ve oyunculuğu hedef edinerek bu anlamda mücadele etmeye başlamıştır.

Bursa Atatürk Lisesi’nde eğitim alarak buradan başarılı bir şekilde mezun olan Köstendil, hayalleri uğrunda rahatlıkla eğitim alabileceği en iyi eğitim kurumlarından birisi olan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve buradan da başarılı bir şekilde mezun olma başarısını gösterdi.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Köstendil, son derece hırslı kişiliği ile çok ciddi anlamda dikkat çekiyordu. Köstendil, okulunda eğitim alırken tiyatro anlamında da aktif bir şekilde hareket ediyordu ve ilk sahne deneyimi Kalp Düğümü isimli tiyatro oyunu ile oldu. Sonrasında ise AuT oyunu ile kendisini çok daha fazla ileri taşıma fırsatına sahip oldu.

2005 yılında ilk olarak Kurtlar Vadisi dizisi kadrosunda bölümlük oyunculardan birisi olarak yer aldı ve televizyon ekranlarındaki ilk profesyonel oyuncu deneyimi bu oldu. Çok fazla hatırda kalan bir isim olmasa da kendisi için ilk ciddi adımı böylesine sevilen bir proje ile atması onun adına artı olarak yansıdı.

2008 yılında da ilk beyazperde projesi olarak Güz Sancısı filmi kadrosunda yer alma fırsatını yakaladı. Yine figüran rollerden birisinde yer alan Köstendil, bu filmde de kendisine iyi bir deneyim edindi. Filmde aynı zamanda Beren Saat, Murat Yıldırım, Okan Yalabık ve Hüseyin Avni Danyal gibi isimlerde yer alıyordu.

2009 yılında M.A.T dizisi kadrosuna dahil olan Köstendil, bu projede Emre karakterine hayat vererek az da olsa önceki projelerine nazaran ön plana çıkma başarısını göstermiştir. Dizide aynı zamanda kendisi ile birlikte Erhan Çelikkol, Demir Karahan, Ali Güven ve Hakan Ka gibi isimler de yer almıştır.

KARİYERİNİN GELİŞME YILLARI

Erkan Kolçak Köstendil, 2009 yılında ilk Facebook dizisi Mukadderat’ı yazan ve yöneten isim olarak ön plana çıkmıştır. Dünya genelinde bu anlamda ilk defa böyle bir konsept uygulanır ve Köstendil, kendi adından bu dizi ile birlikte ciddi anlamda söz ettirmiştir.

Bu proje ile birlikte 2009 yılında yine Sakarya Fırat dizisi kadrosuna girerek uzun sürecek bir maceraya başlamıştır. En uzun soluklu projesi olarak dikkatleri çeken bu projede İsmail Hakkı Ürün, Tayan Ayaydın gibi isimler yer almıştır.

2012 yılında Babalar ve Evlatlar projesi içerisinde yer alan Köstendil, 2016 yılında ise Merhamet dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Döneminin en çok izlenen dizilerinden birisi olarak dikkat çeken proje, kadrosu ile de ön plana çıkıyordu. Dizide Özgü Namal, Erhan Çelikkol, Burçin Terzioğlu ve Mustafa Üstündağ gibi isimlerde yer alıyordu. Burada yine geri plan rollerden birisini üstlendi.

2014 yılında ilk başrol deneyimlerinden birisini edinen Köstendil, Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmi kadrosunda yer alarak kendisini çok daha ileri götürecek adımlar atmıştır. Filmde Engin Hepileri, Elena Viunova, Settar Tanrıöğen ve Altan Erkekli gibi usta isimlerde yer aldı ve sevilen bir film oldu.

Köstendil’in en çok tanınmasını sağlayacak proje ise 2014 yılında ekranlara gelmeye başlayan ve çok ciddi anlamda sevilen Ulan İstanbul dizisi olmuştur. Dizide sevilen bir karaktere hayat veren Köstendil, yardımcı rollerden birisini üstlenmiştir. Dizide Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Kaan Yıldırım ve Zihni Göktay gibi isimlerde yer almıştır. 34 bölüm yayınlandıktan sonra proje internet dizisi olarak yayın hayatına devam etmiştir.

Köstendil, 2015 yılında kendisinin başrol oynadığı projelerden birisi olan Yok Artık! filmi kadrosunda yer almıştır. Komedi filmi olarak karşımıza çıkan bu projede Şebnem Bozoklu, Demet Evgar, Çağlar Çorumlu gibi usta isimlerde yer almış ve çok sevilen bir film olmuştur.

2015 yılında Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisi kadrosunda Şahin Giray Han rolü ile de karşımıza mükemmel bir oyunculuk örneği sergileyerek çıkmıştır. Dizide Mehmet Günsür, Beren Saat, Aslı Tandoğan gibi isimlerde ön plana çıkmıştır.

Familya Dizisi

Şimdilerde televizyon ekranlarının en sevilen projelerinden birisi olarak dikkat çeken Familya dizisi kadrosunda da yardımcı rollerden birisini üstlenen Köstendil, yine sevilen bir karaktere hayat vermektedir. Dizide kendisi ile birlikte Uğur Yücel, Bülent Emrah Parlak, Şükran Ovalı, Sezer Avcı ve Berat Efe Parlar gibi isimlerde yer almaktadır.

Görünen Adam'da Başrol

İnternet dizilerinden biri olan ve Onur Ünlü gibi başarılı bir senarist tarafından yazılan ve yönetilen Görünen Adam projesinde baş rolde olan Kurtuluş karakterini canlandırıyor. Erkan Kolçak Köstendil'in başarılı bir oyuncu olduğunu bir çok projesinde fark etmiştik fakat bu projede daha saftirik ve komik bir karakterle karşımıza çıktı. Kurtuluş karakterine bire bir uyum sağladığını düşündüğümüz başarılı oyuncuyu dizide güzel sesine inat bilerek kötü şarkı söyleyerek görebilirsiniz.

Youtube üzerinden Görünen Adam dizisini izlemek için; Görünen Adam

Erkan Kolçak Köstendil Çukur Dizisi Vartolu Karakteri

Çukur Dizisi

Erkan Kolçak Köstendil, son zamanların dikkat çeken projelerinden biri olan Çukur dizisinde Vartolu karakteri ile ekrana gelmiştir.

Erkan Kolçak Köstendil'in Vartolu karakterine hayat verdiği Çukur dizisinde, Mustafa Üstündağ, Dilan Çiçek Deniz, Aras Bulut İynemli gibi başarılı oyuncular da rol almıştır. 

Güncelleme: Erkan Kolçak Köstendil, Pazartesi günleri ekranlara gelen  ve en çok izlenen diziler arasında yerini alan ''Çukur'' adlı dizide Vartolu karakteriyle adeta Türkiye'de tanınır hale geldi. Kullanıcılar ise ''Çukur vartolu kimdir, kaç yaşında, gerçek ismi ne'' gibi aramalar yapmaya hala devam ediyor.

 

Erkan Kolçak Köstendil Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

 • 2017 - Çukur
 • 2017 - Bir Deli Sevda
 • 2016 - Familya
 • 2015 - Kurtlar Vadisi
 • 2015 - Yok Artık
 • 2015 - Muhteşem Yüzyıl Kösem
 • 2014 - Ulan İstanbul
 • 2014 - Yağmur: Kıyamet Çiçeği
 • 2014 - İtirazım Var
 • 2013 - Merhamet
 • 2012 - Babalar ve Evlatlar
 • 2009 - Sakarya Fırat
 • 2009 - M.A.T
 • 2008 - Güz Sancısı
 • 2005 - Kurtlar Vadisi

Benzer Biyografiler

Ahsen Eroğlu Vikipedi
Ahsen Eroğlu
Oyuncu
Tolga Tuncer Kimdir?
Tolga Tuncer
Oyuncu
Kadir Çermik Kimdir?
Kadir Çermik
Oyuncu
Sezer Avcı Biyografi
Sezer Avcı
Oyuncu
Ekin Koç Dizileri
Ekin Koç
Oyuncu
Leyla Feray
Leyla Feray
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir