İlgini çekebilir

Akın Akınözü kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.07.2019 15:38

Erhan Erkut Kimdir ?

Erhan Erkut Biyografisi

Erhan Erkut, 1957 yılında doğdu. 1980 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1986 yılında  Florida Üniversitesi'nde doktorasını tamamladı. Alberta Üniversitesi İşletme Fakültesinde 1985 ve 2005 yılları arasında ders verdi. Prof. Dr. Erhan Erkut eğitim verdiği bu dönem içerisinde  “3M Teaching Fellowship”, “INFORMS Teaching of Management Science Practice Award” başta olmak üzere 9 eğitim ödülü aldı. Yine Canadian Operational Research Society tarafından kendisine 5 ödül verildi. 50'nin üzerinde hakemli dergi makalesi yayınladı.

Yaptığı eğitim ve araştırmaların yanı sıra bir çok endüstriyel proje çalışmasında yer alan Prof. Dr Erhan Erkut, Centre for Excellence in Operations adlı araştırma merkezini kurucusu ve aynı zamanda INFORMS Transactions in Education dergisinin kurucu editörü olarak yer almaktadır.

Yaptığı eğitim, araştırma ve kuruculuk çalışmaları sonrasında Türkiye'ye dönen Prof. Dr. Erhan Erkut, döner dönmez 2005 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığı görevine atandı. Burada 2007 yılına kadar dekan olarak görev yaptı. 2008 ve 2013 yılları arasında İstanbul'da bulunan Özyeğin Üniversitesi'nde Rektör olarak hayatını sürdürdü.

2014 yılında Modern Eğitim Fen (MEF) Üniversitesi'nde Rektör yardımcılığı yaptı. Bilim Kahramanları, İstanbul Erkek Lisesi Eğitim Vakfı ve Kariyer Planlama Derneği yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Prof. Erkut üniversite tercihleri, girişimcilik ve kariyer planlama üzerine oldukça faydalı bilgiler sunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti ve Kanada vatandaşlığı bulunmaktadır. Selen ve Esra isimlerinde iki kızı vardır. İngilizce, Almanca ve Türkçe dillerini akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Spor yapmayı, sağlıklı yaşamı, müzik dinlemeyi çok sevmektedir.

İletişim:
E-mail: erhan.erkut@mef.edu.tr
Blog: www.erhanerkut.com
Twitter: @ErhanErkut


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.