İlgini çekebilir

Sema Yazar kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:21
Erhan Çelik

Erhan Çelik Kimdir ?

Erhan Çelik Biyografisi

1972 yılında Polatlı'da dünyaya gelen Erhan Çelik, üniversitede İşletme okumuştur. 90'lı yıllarda kurulan Polatlı Televizyonunda ilk sunuculuk deneyimini gerçekleştirmiş ve haber sunmaya başlamıştır.

Televizyon kariyeri 1996 yılında TGRT Ankara Haber Bürosu bünyesinde polis ve adli gece haber muhabiri olarak işe başlaması ile şekillenen Erhan Çelik, sonrasında ünlü haber spikeri Reha Muhtar'ın ekibine dahil olmuş ve Show TV Ankara haber bürosunda muhabirliğe devam etmiştir. Bu dönemde bir Aczmendi eylemini çekmesi nedeniyle işinden ayrılmak zorunda kalmıştır.

2002 senesinde Kanal 7 televizyonuna transfer olan Erhan Çelik, bu kanalda önceleri çeşitli programların sunuculuğunu üstlenmiş, ardından da haber bültenini sunmaya başlamıştır. 7 sene boyunca Kanal 7'de haber sunan Erhan Çelik, sonrasında Habertürk kanalına geçmiş ve sunuculuğa burada devam etmiştir.

Show TV ekranlarında da Haber spikeri olarak görev alan Erhan Çelik, daha sonra Habertürk kanalına Genel Yayın Yönetmeni olarak atanmış, 2015 yılında ise bu görevinden istifa ettiği açıklamasında bulunmuştur. 

Erhan Çelik iki evlilik yapmıştır. İlk evliliği İlknur Türker ile olan Çelik, 2013 yılında İlknur hanımdan boşanmış ve 2014 yılında şarkıcı Gülben Ergen ile evlenmiştir.  

Erhan Çelik Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Ana Haber Bülteni Spikeri olarak farklı kanallarda uzun yıllar çalışmıştır.
  • Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştır.

Benzer Biyografiler

Nevşin Mengü
Nevşin Mengü
Sunucu
Deniz Satar Kimdir?
Deniz Satar
Gazeteci Sunucu
Sinan Kunter Kimdir?
Sinan Kunter
Sunucu
Dilara Gönder
Dilara Gönder
Sunucu
Yağmur Karabal Kimdir?
Yağmur Karabal
Sunucu
Selim Yuhay
Selim Yuhay
Sunucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.