Erhan Çelik Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:21

Erhan Çelik Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Erhan Çelik
Yaşı
:
44 (2 Eylül 1972)
Memleket
:
Ankara Polatlı doğumlu
Meslek
:
TV Sunucusu
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah
Eğitim
:
İşletme Mezunu
M.Durum
:
Gülben Ergen ile evlidir.

Erhan Çelik Kimdir ?

1972 yılında Polatlı'da dünyaya gelen Erhan Çelik, üniversitede İşletme okumuştur. 90'lı yıllarda kurulan Polatlı Televizyonunda ilk sunuculuk deneyimini gerçekleştirmiş ve haber sunmaya başlamıştır.

Televizyon kariyeri 1996 yılında TGRT Ankara Haber Bürosu bünyesinde polis ve adli gece haber muhabiri olarak işe başlaması ile şekillenen Erhan Çelik, sonrasında ünlü haber spikeri Reha Muhtar'ın ekibine dahil olmuş ve Show TV Ankara haber bürosunda muhabirliğe devam etmiştir. Bu dönemde bir Aczmendi eylemini çekmesi nedeniyle işinden ayrılmak zorunda kalmıştır.

2002 senesinde Kanal 7 televizyonuna transfer olan Erhan Çelik, bu kanalda önceleri çeşitli programların sunuculuğunu üstlenmiş, ardından da haber bültenini sunmaya başlamıştır. 7 sene boyunca Kanal 7'de haber sunan Erhan Çelik, sonrasında Habertürk kanalına geçmiş ve sunuculuğa burada devam etmiştir.

Show TV ekranlarında da Haber spikeri olarak görev alan Erhan Çelik, daha sonra Habertürk kanalına Genel Yayın Yönetmeni olarak atanmış, 2015 yılında ise bu görevinden istifa ettiği açıklamasında bulunmuştur. 

Erhan Çelik iki evlilik yapmıştır. İlk evliliği İlknur Türker ile olan Çelik, 2013 yılında İlknur hanımdan boşanmış ve 2014 yılında şarkıcı Gülben Ergen ile evlenmiştir.  

Yer Aldığı Projeler

  • Ana Haber Bülteni Spikeri olarak farklı kanallarda uzun yıllar çalışmıştır.
  • Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştır.
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)